Предмет: История, автор: zuch

политическая ситуация в 1840 -50 гг образование кыргызского ханства ормон хан

Ответы

Автор ответа: briochetina
16

Ответ:

Ормон-хан был основателем и единственным ханом Кыргызского (Кара-Кыргызского) ханства, которое существовало с 1842 по 1854 годы.  

Ему принадлежит не только создание государства, но и активная законодательная деятельность.  

Основой Кыргызского ханства было объединение кыргызских племен в 1842 году. Племена решили объединиться из-за агрессии соседей и избрали Ормона своим ханом. Чтобы показать свое величие, он захватил Бишкек (тогда Пишкек) – кокандский город. Этим он показал, что равен Худояр-хану (хану Кокандского ханства).  

Объяснение:

Кыргызское ханство не успев появиться стало субъектом Кыргызско-казахской войны в 1846 году. За победу над Кенесарой Касымоваым Ормон-хан был награжден Россией золотыми медалями.  

Ормон-хан пытался получить поддержку России и пойти против Кокандского ханства и казахов. Но он не хотел быть российским подданым, и потому откочевал в ущелье.  

Кыргызское ханство было создано феодальным, но оно не было централизованным. А политика Ормон-хана не была структурированной: он хотел вести жесткую политику, но прекращал ее, сталкиваясь с интересами вассалов. Ормон-хан занимался законодательной деятельностью и издал свод законов «Назидания Ормона». Законы действовали во владениях хана.  

В 1854 году Ормон-хан поругался с Боромбай-биием (манап Иссык-Куля) и напал на него. В итоге, Ормон-хана взяли в плен, до того как стать свободным, Балбай-батыр убил Ормон-хана.  

Поскольку ханство было полностью олицетворено с ханом и ему подчинялось, вместе с его смертью, оно прекратило свое существование.  

Похожие вопросы
Предмет: Українська мова, автор: ul2002
Скласти складний план до твору
Людина повинна бути інтелігентною

Людина повинна бути інтелігентною! А якщо її професія не потребує інтелігентності? А якщо вона не змогла здобути освіту: так склались обставини? А якщо ота інтелігентність зробила її "білою вороною" серед співробітників, друзів, рідних, стане на заваді зближення з іншими людьми?

Ні, ні і ні! Інтелігентність потрібна за будь-яких обставин. Вона потрібна вам і тим, хто вас оточує.

Це дуже і дуже важливо, насамперед для того, щоб жити щасливо і довго: саме так, довго! Адже інтелігентність тотожна моральному здоров'ю, а здоров'я необхідне для того, щоб жити довго - не лише фізично, а й розумово. В одній древній книзі* сказано: "Шануй батька свого і матір свою, і довголітнім будеш на землі". Це стосується і всього народу, і окремої людини. Це мудро.

Але спершу визначимо, що таке інтелігентність, а вже потім - чому вона пов'язана із заповіддю довголіття.

Багато хто вважає, що інтелігентна людина - це людина начитана, високоосвічена (і освіта її переважно гуманітарна), багато подорожує, знає кілька мов.

Проте можна все це мати і не бути інтелігентом. а можна нічого цього не мати і бути все-таки внутрішньо інтелігентною людиною. Позбавте справді інтелігентну людину пам'яті. Хай вона забуде все на світі, не знатиме класиків літератури, не пам'ятатиме найкращих творів мистецтва.., якщо вона зможе пройнятися красою природи, зрозуміти характер і індивідуальність іншої людини, а зрозумівши, допоможе їй не проявити брутальності, байдужості, зловтіхи, заздрості і гідно оцінить її - ось це буде істинний інтелігент.

Інтелігентність не тільки в знаннях, а й у здатності зрозуміти ближнього. Вона виявляється в тисячі й тисячі дрібниць: в умінні чемно сперечатись, скромно поводитись за столом, в умінні непомітно (саме непомітно) допомогти іншому, берегти природу, не смітити недопалками чи лайкою, поганими ідеями (це теж сміття, та ще й яке!)...

Інтелігентність - це здатність до розуміння, до сприйняття, це терпиме ставлення до світу і до людей.

Інтелігентність потрібно в собі розвивати, тренувати, тренувати душевні сили, як тренують і фізичні. А тренування можливе і необхідне за будь-яких умов.

Що тренування фізичних сил сприяє довголіттю - це зрозуміло. Значно менше розуміють, що для довголіття необхідне і тренування духовних і душевних сил.

Справа в тому, що злоблива і зла реакція на оточуюче, грубість і нерозуміння тих, хто нас оточує, - це ознака душевної і духовної слабості, людської нездатності жити... Естетично несприйнятлива людина - теж нещасна людина. Людина, яка не вміє зрозуміти іншу людину, яка приписує їй тільки лихі наміри, яка завжди ображається на інших, - ця людина збіднює своє життя і заважає жити іншим**. Душевна слабість веде до до фізичної слабості. Я не лікар, але я в цьому переконаний. Багаторічний досвід мене в цьому переконав. Привітність і доброта роблять людину не лише фізично здоровою, але й зовнішньо красивою. Так, саме красивою...
Предмет: Математика, автор: natalyakotsyuba