Предмет: Физика, автор: Aselka17

Решить задачу по физике!вопросы жер бетинен 100км кашыктыкта донгелек орбита бойымен қозғалып жүрген массасы 1300кг жердің жасанды серігінің кинетикалық энергиясын табу керек?

Ответы

Автор ответа: Mako7
0
m=1300 кг
h=100 м
g=10 м/с2

E=?

E= frac{m V^{2} }{2}

V= sqrt{g(R+h)}  ---> g=G frac{m}{ (R+h)^{2} }  
(m-жердің массасы) m(жер)=6*10^24 кг
(G - гравитациялық тұрақты) G=6.67*10^-11
(R- жердің радиусы)

V= sqrt{G frac{m}{ (R+h)^{2} }*(R+h) } = sqrt{G frac{m}{(R+h)} }
V= sqrt{6,67* 10^{-11}* frac{6* 10^{24} }{(6,4* 10^{6}+100 )}  } =  sqrt{0,62* 10^{8} }=7,87* 10^{3}

E= frac{1300* (7,87* 10^{3} )^{2} }{ 2 } = 40.3* 10^{9} Дж

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: amirkhantuganbaev442
Предмет: География, автор: Аноним
Предмет: Математика, автор: dianka1517