Предмет: Другие предметы, автор: trocenko545

жук носорог статья на украинском языке


anya778877: посоветую посмотреть в викепедии

Ответы

Автор ответа: anya778877
1
Довжина тіла самців 25-43 мм. Жук блискучий; темно-буро-червоного, червоно-бурого кольору. Низ і стегна значно світліше, жовтувато-червоно-бурого кольору. Тіло помірно довгасте, опукле, досить широке, у самця паралельне, у самки назад злегка розширене.


Голова невелика. Наличник трикутної форми, з майже прямими боками, спереду звужений, на передньому краї закінчується маленьким, злегка піднесеним бортиком. У самця покритий дрібними не зливаються точками, у самки - дуже густими, що зливаються, дуже грубими зморшками. Очні лопаті широкі. У самця велика частина голови зайнята рогом, який поступово тоншає у напрямку до вершини, має тригранного розтин, рівномірно зігнутий і направлений від самого заснування вгору і назад. У нормально розвинених особин жуків він досягає значної довжини, у слабо розвинених - буває дуже маленьким, іноді ледь більше, ніж ріг у самки. Передня поверхня роги покрита досить густими, дрібними крапками, більш-менш плоска, посередині без поздовжньої борозенки. Бічні поверхні, відокремлені від передньої тупими ребрами, покриті більш густим, дрібними крапками. Заднє ребро, як і потилицю, гладке. Боки голови ззаду від рогу в грубій і великої зморшкуватою пунктируванні. У самки ріг відсунутий назад (через сильний розвитку лиштви), маленький, спрямований вгору і трохи назад, на вершині зазвичай притуплений, часто утворює кут з передньою частиною голови; остання зазвичай досить сильно опукла і сильно нахилена.

Переднеспинка слабо поперечна, у самця вона набагато більше, ніж у самки, трохи ширше підстави надкрилій. Спереду звужена трохи сильніше, ніж ззаду. Передня частина переднеспинки похила, поступово підвищується тому. Задня частина, що починається значно далі середини (у напрямку назад), посередині сильно бугрістовипуклая, спереду обмежена кілька згладженим, за добре розвиненим поперечним ребром з 3 горбиками. Причому 2 бічних горбка широкі, поперечні. Середній горбок трикутний, розташований трохи нижче, ніж бічні, і знаходиться з ними (при огляді зверху) або на одній лінії, або трохи висунутий вперед. Бічні ямки - слабо поглиблені, довгасті більш-менш широкі смуги, покриті густими, грубими зморшками, що починаються перед серединою і спрямовані назад і вгору - до боків заднього піднесення. Передній край передпеспінкі має глибоку, трикутну виїмку і облямований дуже широкою, гладкою облямівкою; передні кути гострі, із закругленою вершиною, сильно виступаючі вперед; бічний край в передній половині широко розпластаний, майже рівномірно, трохи незграбно округлений, з найбільшою опуклістю ледь за серединою, з густо пунктіровать, сильно витонченої назад бічній облямівкою; задні кути тупі, заокруглені, задній край опуклий, з плоскими виїмками перед задніми кутами, весь облямований, причому посередині облямівка сильно звужена.

У слабо розвинених особин заднє піднесення слабо розвинене, його передній край несе маленькі, слабо розвинені горбки; бічні ямки не розвинені (їх сліди можна помітити лише але більш грубою морщинистости), пунктируванням поверхні гущі і крупніше. Переднеспинка самки трохи вже підстави надкрилий, менше, ніж у самця, попереду сильніше звужена з неглибокою, круглястої ямкою.

Надкрила довгасті, опуклі, з добре розвиненими плечовими горбами. Пропігідій покритий густими, поперечними зморшками, у самки в густих рудих волосках. Груди в густих, невеликих точках і густих, довгих, рудих волосках. Задні талики і досить густих, великих точках і волосках. Передні гомілки широкі, зовні з трьома широкими, притупленими на кінцях зубцями, розділеними закругленими виїмками. Середній зубець помітно наближений до вершини. На вершинному краї, проти заднього краю середнього зубця, з сильною прямий шпорою.
Похожие вопросы