Предмет: Другие предметы, автор: Zilnova

Реферат - повідомлення про святого миколая.

Ответы

Автор ответа: valeraarytinov
6
Святий Миколай в Україні — один із найшанованіших святих, який стоїть поряд з Іваном Хрестителем, Юрієм Переможцем, Андрієм Первозванным та Іллею Пророком. Свято на його честь відзначають двічі на рік: Миколи Теплого (Миколи Весняного, Перенесення мощів святого Миколая) — 22 травня і Миколи - Зимового (святого Миколая, Миколи Чудотворця, Миколая Мирликійського) -19 грудня. Весняного Миколая вшановують скромніше — вітають іменинників, святкують храми там, де церкви були освячені цього дня. Зимового Миколая, якого вважали покровителем хліборобства, повелителем стихій, Добрим (Угодником), вшановували пишно. Вірили в чудодійну силу святого: з ним пов’язані випадки чудесного спасіння замерзлих, утоплеників, подорожніх, що опинилися в біді. Саме тому Запорізьке козацтво вважало Святого Миколая за свого заступника, який рятує їх від усіляких стихій під час військових походів, як на суші, так і на морі. Також на  честь Святого Миколая на Запорізькій Січі споруджували церкви та оздоблювали його ікони пишними шатами із дорогоцінного  каміннямя та  золота. В давнину до цього дня (як і на Святий вечір, і на Водохреще) варили кутю з пшениці та ячменю, сподіваючись, що Миколай Добрий допоможе з майбутнім урожаєм зернових. Починаючи від дня святої Варвари (17 грудня), три дні поспіль гуляли Миколаївські святки. У  далекому XVIII столітті, козаки та посполиті, з нагоди цього свята обов’язково варили пиво, запрошували гостей і, незважаючи на піст, влаштовували танці з музиками, катання на конях та інші козацькі розваги. Павло Алеппський, архідиякон, який мандрував Україною в середині XVІ століття, трапезуючи у козаків, відзначав, що «у Землі Козаків нема вина, але навзамін його п’ють відвар з ячменю, дуже приємний на смак. Ми пили його замість вина, що ж було робити? Але цей ячмінний відвар прохолоджувальний для шлунку, особливо в літній час». У різних українських монастирях (Києво-Печерському, Густинському Троїцькому та ін.) гостям подавали «спочатку мед, потім пиво, за тим чудове червоне вино із власних виноградників», а також: «Поставили на стіл кухлі з пивом і соління парами». Відзначав чужоземець і щедрість отців церкви: «Нам привозили мед і пиво у великих діжках». Уже в XIX столітті на Миколая пиво в домашніх умовах не варили, цей напій виготовляли лише в монастирських, державних чи приватних броварнях. Але його охоче купували і виставляли віншувальникам, бо ще на зламі ХІХ-ХХ століть по околицях Києва в ці дні ходили з вітаннями, аналогічними різдвяним колядкам. Храмові (престольні) свята, зокрема й Миколая, в Україні відзначали із службою Божою, гостинами, провідуванням родичів. Це був піст, і тому готували пісні страви: пундики, пампушки, вареники з пісною начинкою, млинці, пекли білий хліб, калачі і пироги.
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: sts656
Предмет: История, автор: Djdjdjf
ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА,срочно!! Прошу вас!!! История Украины
1.Что стало предпосылкой временной утраты в 1205 г. государственного единства Галицко-Волынского княжества?
А) агрессия Венгерского и Польского королевств
Б) монгольское нашествие на земли Юго-Западной Руси
В) заговор галицких бояр во главе с боярином Володиславом Кормильчичем
Г) гибель князя Романа Мстиславича в битве при Завихвосте
2. В результате битвы при Ярославе (1245 г.) князю Данилу Романовичу удалось
А) освободиться от политической зависимости от ханов Золотой Орды
Б) сломить сопротивление Галицкого боярства и окончательно утвердиться при власти
В) остановить продвижение тевтонских рыцарей-крестоносцев на русские земли
Г) распространить свою власть на Волынь и восстановить единство государства своего отца
3.Чем было обусловлено разрушение Даниилом Галицким укреплений части городов в Галичине и на Волыни?
А) поражением в борьбе с монголами
Б) борьбой с боярским своеволием
В) успехами в борьбе с Венгрией и Польшей
Г) укреплением королевской власти
4. В битве на реке Калке в 1223 г. союзниками русских князей были
А) монголы
Б) печенеги
В) половцы
Г) хазары
5. О каком князей идёт речь в данном отрывке ? «и отдал он Киев в руки [воеводе] Дмитрию,[чтобы] удержать [город] против иноплеменных народов,безбожных татар(монголов)...»
А) Роман Мстиславич
Б) Ярослав Осмомысл
В) Данило Галицкий
Г) Владимир Мономах
6. В каком году произошло событие, описанное в отрывке из документа? «Данило вышел с войском из Холма и на третий день стал в Галиче...вошёл в свой город...и принял стол своего отца,и провозгласил победу...»
А) 1199г.
Б) 1205г.
В) 1238г.
Г) 1245 г.
7. Какой Киевский храм стал последним очагом сопротивления киевлян во время осады города монгольскими войсками хана Батыя в 1240 г.?
А) Софийский собор
Б) Десятинная церковь
В) Успенский собор
Г) Михайловский Златоверхий собор
8. Установите соответствие между событиями и именами князей.
1 инициировал Любческий съезд князей
2 образовал Галицко-Волынское государство
3 признал верховенство Золотой Орды
4 основал Галицкую православную митрополию
А) Владимир Мономах
Б) Ярослав Осмомысл
В) Роман Мстиславич
Г) Данило Романович
Д) Юрий 1 Львович
9. Установите последовательность событий и поставьте даты.
А) первое летописное упоминание названия "Украина"
Б) захват Киева монголами во главе с ханом Батыем
В) Любческий съезд князей
Г) коронация Данила Галицкого

Предмет: Русский язык, автор: korr23