Предмет: Другие предметы, автор: vanuasha45

повідомлення про знак задіака Діва

Ответы

Автор ответа: rastivska
0
Велике й дуже цікаве сузір'я, що лежить у Зодіаці між Левом і Терезами. Латинська назва: Virgo. Займає на небі площу в 1294.4 квадратні градуси й містить 164 зірки, видимі неозброєним оком. 
У міфах Діва представляє богиню любові або богиню материнства. Цікава зірка Діви по імені Поррима; це подвійна з дуже витягнутою орбітою й періодом 171 рік. Блиск кожного з її компонентів 3.5 зоряної величини, а максимальна відстань між ними близько 6". Таким воно було в 1925 р., а до 2011 р. зменшиться до 0.5". 
Діва - древнє сузір'я. Включено в каталог зоряного неба Клавдія Птолемея "Альмагест". Греки бачили в цьому сузір'ї самих різних богинь і героїнь. Однак, найбільш розповсюджена версія, що це Деметра, дочка Кроноса і Реї, богиня родючості і землеробства, мати Персефони. На зображеннях Діва тримає колосся, по розташуванню відповідної зірки Спіка. Інша яскрава зірка сузір'я - Віндеміатрикс, (Vindemiatrix - лат. "виноробниця"). Вважали, що це - перетворений у зірку юнак Ампел, улюбленець Діониса, бога плодоносних сил землі і виноробства. 
Найяскравіша зірка - Спіка, що на латинській означає "колосся", яскравіша, гарячіша і набагато крупніша багатьох. Лише 600 сонць могли б одночасно створити такий же потік випромінювання, як одна Спіка. Поруч з нею наша зірка здається маленькою і незначною. 
У телескоп ніяких супутників навколо Спіки не видно, але фотоелектричні виміри помітили незначні по амплітуді (0,1m) і суворо періодичні по характеру коливання блиску. 
Цікава зірка Гама. Ця подвійна зірка складається з двох жовтувато-білих зірок-близнюків, майже невідрізнимих по фізичних характеристиках одна від одної. Кутова відстань між ними близько до 5", і вже Брадлей у 1718 р. докладно досліджував цю пару. З тих пір зірки встигли зробити майже півтора оберти навколо центру мас, тому що період обертання в цій фізичній системі дорівнює 172 роки. Центри зірок розділені проміжком у 44 а. е., і ця пара сонць віддалена від нас майже на 10 пк. 
У верхній частині сузір'я Діви, в області неба, приблизно обмежена зірками Епсилон, Дельта, Гама, Ета, Бета, Омікрон, зосереджена величезна кількість галактик. Тут у могутні телескопи видна "система із систем" - грандіозна хмара галактик, яка включає в себе біля двох з половиною тисяч "зоряних островів", подібних нашому. Центр хмари віддалений від нас на 12 мільйонів парсеків, а сама хмара в цілому несеться від нас, підкоряючи знаменитому закону "червоного зсуву", зі швидкістю 1200 км/с, тобто в тисячу разів швидше кулі! 
Сузір'я Діви примітно ще і тим, що в ньому знаходиться найбільш яскравий із квазарів, який має позначення ЗС 273. Він знаходиться недалеко від зірки 8 Діви, і за допомогою карт його можна відшукати серед слабких зірок 12-13 зв. величини. Щоб ці пошуки завершилися успіхом, потрібно не тільки прозоре небо, але і телескоп з діаметром об'єктива, не меншим 15см. Утім, при достатній навичці цей дивний об'єкт можна спробувати відшукати і з меншими інструментами. 
Усі квазари знаходяться далеко за межами нашої Галактики і навіть найближчий з них - квазар ЗС 273 із сузір'я Діви віддалений від Землі на відстань у 1,5 мільярда світлових років. Спостерігаючи квазари, ми бачимо самі древні об'єкти космосу.
Багато квазарів (у їхньому числі і ЗС 273) помітно змінюють видимий блиск за короткі терміни (місяці і тижні). Загальне число квазарів, доступних для спостереження в сучасні могутні телескопи, оцінюється в 100000. Усі вони, підкоряючи закону "червоного зсуву", віддаляються від Землі з колосальними швидкостями (швидкість квазара ЗС 273, наприклад, близька до 48 000 км/с). Ці швидкості є прямий наслідок розширення тривимірного простору Всесвіту. 
Квазар ЗС 273, як і багато інших об'єктів цього роду, має складну структуру. Він складається із зіркоподібного об'єкта 12,6 зв. величини і маленької витягнутої туманності. Мимоволі напрошується аналогія з іншим чудовим об'єктом у сузір'ї Діви - радіогалактикою Діва А, могутнім джерелом радіохвиль. Поруч з ядром цієї галактики помітний дивний викид.
Галактика Діва А (вона ж М87) видна вже в 10-кратний призмовий бінокль. Її блиск 8,7 зв. величини. У шкільний телескоп з 20-кратним збільшенням можна розглянути навіть форму цього унікального об'єкту. 
На відстані близько 59 млн. світлового років знаходиться скупчення галактик Діви, що містить не менше 1500 членів, серед яких еліптичні галактики М 49, М 59, М 60, М 84, М 86, М 87 (джерело радіовипромінювання) і М 89; спіральні галактики: пересічена М 58, яскрава М 90, повернена до нас ребром М 85 і велика, розгорнута зверху вниз М 61. Майже з ребра видна галактика Сомбреро (М 104), названа так через могутню темну пилову лінію, що проходить уздовж екваторіальної площини. 

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: AlisaVanillaFox
Предмет: Литература, автор: ПолинаLove15
Предмет: Химия, автор: tinakriss87