Предмет: Українська мова, автор: kiriliuk2002

Твір на тему Пісня-душа народу

Ответы

Автор ответа: prigodaromaРоман
20
Пісня супроводжує український народ протягом усієї історії його існування. У часи розквіту та занепаду, під час важких випробувань війнами, бідністю, національного гніту народна пісня допомагала людям. У ній – пам'ять про визначних історичних діячів, про минуле, щирі почуття. У радісні хвилини життя – при народженні немовляти, хрещенні, весіллі, на будь-яке свято – пісня неодмінно лунала, зігріваючи душу та підіймаючи настрій. Пісня допомагала в праці та в дорозі. Мабуть, така співуча в нас українська душа.Є давня легенда, пов’язана з пісенністю українського народу. У ній розповідається про те, що Господь обдаровував усі землі світу багатствами, тож українській землі, яка постала перед ним останньою, не залишилося нічого, окрім народної пісні. Мабуть, ця легенда виникла в часи великих бід, що випали на долю нашого краю. Та пісня, пообіцяв Господь, допоможе людям пережити всі лиха та ще й нестиме радість та світло.В українських народних піснях живе вся історія нашого буття. У них і кохання, і побутове життя, і праця, і військова слава. Українські пісні надзвичайно мелодійні, щирі та прості. Вони нікого не залишають байдужими. Незважаючи на те, що багато з них народилися з болю, вони несуть світло та свято життя. У наших піснях немає жорстокості, агресії, навпаки – прагнення щастя, любові, добробуту, гумор, що найкраще характеризує національні риси нашого народу. Без рідної пісні ,як і без рідної мови, людина не може висловити своїх почуттів. От як пише про те І. Драч:А пісня - це душа. З усіх потреб потреба.
Лиш пісня в серці ширить межі неба. 
На крилах сонце сяйво їй лиша —
Чим глибше пісня, тим ясніш душа. 
Народну пісню треба берегти, бо в ній – невичерпні багатства душі цілого народу.
Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: Djemkalove
Предмет: Русский язык, автор: shagalkin74
Задание: Вставьте пропущенные буквы, раскройте скобки. Расставьте знаки препинания.

За всю дорогу до самой ст…ницы Абинской Григорию запомни лось только одно бе…просветной тёмной ночью очнулся он от ре…кого пронизывающего (на) сквозь холода. Григорий услышал издавн… знакомый согласный р…тмический перезвяк подогн…ного (казачий) сн…ряжения глухое и то (же) согласное чмоканье по гряз…множества конских копыт. Прошло (не) больше двух сотен а топот всё ещё звучал по обочине дорог… шёл вероятно полк.
С трудом Григорий нат…нул на себя полу тулупа, лег на спину. По ч…рному небу ветер гнал на юг сплошные клубящиеся тучи. Редко(редко) в крохотном просвете ж…лтой искрой вспыхивала на миг одинокая звезда, и снова непроглядная темень окутывала степь, уныло свистал в телеграфных проводах ветер, срывался и падал на землю редкий и мелкий, как би(с,сс)ер, дождь.