Предмет: Українська література,
автор: dacha69229
розповідь по арабський світ
Ответы
Автор ответа:
16
Арабський Схід - батьківщина ісламу. Племена АравіїОсновна частина території Аравії - степу, пустелі та напівпустелі; лише незначна частина земель була придатна для заняття землеробством. Більшість населення півострова складали кочівники-бедуїни, які називали себе арабами - слово «араб» означало «лихий наїзник». Вже в перші століття нашої ери летючі бедуїнські загони, верблюжі й кінні, перетворилися на грізну силу, з якою змушений був рахуватися осіле міське населення. Кочівники грабували каравани городян - вони вважали їх майно своєї законною здобиччю, нападали на села, цькували посіви. Городяни чинили опір і зло висміювали «верблюжатніков». Однак і тим, і іншим було важко в непростих природних умовах, що вимагали максимального напруження сил, для того щоб вижити. У їх відношенні до миру було більше схожості, ніж відмінностей, і життєвими цінностями як осілих, так і бедуїнів були активність, підприємливість і вміння відмовляти собі в усьому. У середовищі кочових племен і зародився іслам - Майбутня світова релігія, виявився винятково сильний вплив на країни Сходу і швидко розповсюдилася і прийнята всіма жителями Аравійського півострова.
Побут і звичаї арабівУ Корані, крім проповідей, молитов, заклинань, повчальних розповідей і приказок, містяться і обрядові, і юридичні встановлення, що регулюють різні сторони життя мусульманського суспільства. Відповідно до цих вказівок і будувалися сімейні, правові, майнові відносини людей. Звід норм моралі, права, культурних та інших установок, що регламентують всю громадську та особисту життя мусульманина, званий шаріат (найважливіша частина мусульманського права, його джерело), є найважливішою складовою частиною системи ісламу.
Шаріат формувався протягом VII-VIII ст. КIX ст. на базі норм шаріату була етану оціночна шкала для всіх вчинків віруючих. Обов'язковою вчинків були віднесені ті, невиконання яких каралося за життя і після смерті: читання молитов, дотримання посту, різних ритуалів ісламу. У число бажаних вчинків входили додаткові молитви і пости, а також благодійність, це заохочувалося життя і винагороджувалося після смерті. Байдужі вчинки - сон, вступ у шлюб, пр. - не заохочувалися і не заборонялися. Несхвального, хоча і не карними вчинками, називалися вчинки, викликані бажанням насолодитися земними благами: чуттєвої була культура середньовічного Арабського Сходу, схильного до розкоші. Особливо це проявлялося в їжі. В містах у пошані були дорогі, індійські ядра фісташок, вимочені в рожевій воді, яблука з Сирії, стебла цукрового очерету, їстівна з Нішапура. Важливу роль грали пахощі, що застосовувалися в житті: запашні масла готували з лотоса, нарцисів, білого жасмину, лілій, гвоздики, троянди, популярними були ванни з фіалкового масла, пр. До цінних вчинків відносилися ті, які каралися і за життя, і тесла смерті : так, заборонялося пити вино, їсти свинину, грати в азартні ігри, займатися лихварством, чаклувати, пр. Незважаючи на заборони ісламу, багато жителів середньовічного Арабського Сходу продовжували пити вино (особливо це було характерно для міст), але всі інші заборони - на свинину, кров, м'ясо будь-якої тварини, вбитого не за мусульманським обрядом, - суворо дотримувалися.
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык,
автор: полинка225
Предмет: Английский язык,
автор: Ira234678990
Предмет: Английский язык,
автор: tlwqdef
Предмет: Окружающий мир,
автор: kuprianna10
Предмет: Алгебра,
автор: sheroz35