Предмет: Химия,
автор: ezhiksyka
1800 г оксида кремния (IV) сплавили с избытком гидроксида ка- лия, получив в результате реакции силикат калия массой 3,82 кг. Определите выход продукта реакции.
Ответы
Автор ответа:
0
SiO2+2KOH=K2SiO3+H2O
знайдемо кількість оксиду кремнію:
молярна маса оксиду кремнію дорінює 28+16*2=60
кількість оксиду: 1800:60=30 моль
згідно рівняння кількість силікату калію ріна кількості оксиду калію (30моль)
знайдемо масу 30моль силікату калію, що буде теоритичним 100-відсотковим виходом продукту реакції:
молярна маса силікату калію: 2*39+28+16*3=154
знайднмо масу 30 моль силікату: 154*30=4620 г
насправді утворилося 3820г
складемо пропорцію що знайти вихід продукту реакції :
4620 - 100%
3820 - х%
х=82,68%
Похожие вопросы
Предмет: Геометрия,
автор: Аноним
Предмет: Литература,
автор: fomenavaleriia
Предмет: Математика,
автор: nazerkeerbolatova02
Предмет: Химия,
автор: DanyaIvanova