Предмет: Другие предметы, автор: pisarenko12

Реферат на тему Людина яка прославила Украину

Ответы

Автор ответа: seagateo
2
Ось 
  
     НАШІ ВИНАХОДИ: ВІД ЙОГУРТА ДО ТРАМВАЯ
     Бактеріолог та імунолог Ілля Мєчніков з’явився на світ у Харківській області. За відкриття явища фагоцитозу він отримав у 1908 році Нобелівську премію. Мєчніков вперше запропонував рецепт йогурта як ліків і довів корисність кисломолочних бактерій.
     Ще одним Нобелівським лауреатом, але уже в іншій галузі, став у 1971 році Саймон Кузнець, американський економіст родом з Харкова. Мікробіолог з Прилук Селман Ваксман, емігрувавши до США, першим у світі виділив ряд антибіотиків (серед них – стрептоміцин), без яких важко уявити сучасну медицину. У 1952 році він був удостоєний Нобелівської премії.
     А ліки із символічною назвою “україн” розробив у 1978 році Василь Новицький, український емігрант з Австрії. Створений на основі трав, “україн” досить ефективний у лікуванні раку на ранніх стадіях. Лікар Новицький і зараз працює в австрійській клініці.
     Батьком сучасної ракетно-космічної техніки по праву вважають Сергія Корольова, уродженця Житомира. Завдяки йому в космос було запущено перший штучний супутник Землі, потім – ракету з собаками Бєлкою і Стрєлкою на борту, а у 1961 році в космосі побувала перша людина – Юрій Гагарін.
     Якщо Корольов зміцнював військову могутність СРСР, то по інший бік Атлантики українець Георгій Кістяковський працював на авторитет США – він розробляв детонатор до першої атомної бомби. Колишній киянин пізніше став радником президента Дуайта Ейзенхауера і віце-президентом американської академії наук.
     Українцям належать й інші, не менш корисні відкриття. Так, фізик Іван Пулюй ще у 1881 році виявив промені, які пізніше назвуть за іменем німця, який їх теж відкрив, – рентгенівськими. 
     Полтавчанин Федір Піроцький у 1880 році створив образ вагона, який рухається завдяки електриці. Пізніше брати Сіменси почали масове використання дітища Піроцького – трамвая.
     У 1882 році уродженець Херсонщини Микола Бенардос винайшов метод електрозварки. А ще один українець – Петро Прокопович з Чернігівщини – у 1814 році придумав конструкцію рамкового вулика. І з того часу мед стали отримувати, не знищуючи бджіл, а бджолярство перетворилось в галузь сільського господарства.
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: Аноним
Предмет: Окружающий мир, автор: авити
Николай решил сравнить скорости прохождения горячей и холодной воды через слой почвы для этого он взял два одинаковых стеклянных стакана две воронки и бумажные салфетки из бумажных салфеток Николай сготовил фильтры и положил их в воронки затем он насыпал в оби воронки одинаковое количество почвенной смеси для комнатных растений и поставил по каждую воронку стакан в одну воронку он налил 50 мл горячей воды а в другую такое же количество холодной воды и стал наблюдать за появлением воды в каждом из стаканов


сравни условия прохождения воды в разных воронках в описаном эксперименте подчеркни в каждой строке одно из выделенных слов

температура воды в воронках одинаковая различная
вещество через проходит вода в воронках одинаковое различное



какие измерения и сравнения надо проводить чтобы сравнить скорость прохождения горячей и холодной воды через слой почвы

ответ

если Николай захочет сравнить скорости прохождения воды через одинаковые слои писка и глины такой эксперимент ему нужно провисти опиши этот эксперимент


ответ






СРОЧНО
Предмет: Математика, автор: SoraChan19