Предмет: Українська мова, автор: valeriaaa1111gr

Записати речення виправляючи помилки.
1.)Мабудь не варто було важати Оленку бессовісною.
2.)Півукраїни очевидно шче не вів-світу.
3.) Не стились тумане не шуміть тополі не пичальте очі ви бирізки голі!

Ответы

Автор ответа: alizhamalov49
1

Ответ:

**1.)Мабудь не варто було важати Оленку бессовісною.**

**Правильно:**

> Мабуть, не варто було називати Оленку безсовісною.

**Пояснення:**

> У реченні замість дієслова "важати" потрібно використовувати дієслово "називати". Слово "безсовісною" має бути в родовому відмінку однини, тому закінчення змінюється на -ою.

**2.)Півукраїни очевидно шче не вів-світу.**

**Правильно:**

> Пів України очевидно ще не відвідав світ.

**Пояснення:**

> У реченні замість сполучника "шче" потрібно використовувати сполучник "ще". Слово "відвідав" має бути в минулому часі, тому закінчення змінюється на -ав.

**3.) Не стились тумане не шуміть тополі не пичальте очі ви бирізки голі!**

**Правильно:**

> Не стихай, тумане, не шуміть, тополі, не плачте, очі, ви, березки, голі!

**Пояснення:**

> У реченні замість дієслова "ститися" потрібно використовувати дієслово "стихати". Слово "шуміть" має бути в наказовому способі, тому закінчення змінюється на -іть. Слово "плачте" має бути в наказовому способі, тому закінчення змінюється на -іть. Слово "ви" має бути в кличному відмінку, тому закінчення змінюється на -і.

**Загальне:**

У всіх трьох реченнях були допущені помилки в орфографії та граматиці. В першому реченні було допущено помилку в дієслові, у другому реченні - у сполучнику, а в третьому реченні - у дієсловах та займенниках.


valeriaaa1111gr: ВЕЛИКЕ Дякую ТИ ВРЯТУВАЛА МЕНЕ
Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: nika23567753
Предмет: Биология, автор: nikamiku
Предмет: История, автор: elizavetaizotoovvvaa
Охарактеризуйте діяльність Богдана Хмельницького за цим джерелом. «2 січня 1649-го гетьман Війська Запорозького Богдан Хмельницький після переможного для нього року під церковні передзвони й гарматні постріли в'їхав до Києва через Золоті ворота. Попереду кількатисячного натовпу гетьмана зустрічали єрусалимський патріарх Паїсій, який був проїздом у місті, і київський митрополит Сильвестр Косів із духовенством. Патріарх у привітальній промові називав козацького ватажка "ясновельможним князем" і "князем Русі". А спудеї Києво-Могилянської колегії в ораціях величали його "Мойсеєм, спасителем і збавителем народу руського з неволі лядської, Богом даним - тому то й Богданом названим".

Правда є, що я малий і незначний чоловік, але це Бог мені дав, що нині я єдиновладець і самодержець руський, - шокував Хмельницький у лютому 1649-го комісарів, які прибули на переговори від короля Речі Посполитої, Яна Казимира. - Я вже довів, про що ніколи не думав, а далі доведу, що задумав. Виб'ю з лядської неволі увесь руський народ. А що раніше я воював за свою шкоду й кривду, то нині воюватиму за нашу віру православну.»
допоможіть будь ласочка
Предмет: История, автор: Аноним
Прочитай исторический источник, ответь на вопросы. «…Слева находилась страна кагана Урума. У него было премноже­ство войск, городов, однако Урум-каган не хотел подчиняться Огузу и не выполнял его приказы. Разгневанный Огуз собрал огромное войско и пошел воевать с Урумом… …Была река Итиль (Волга)... Здесь на берегу большой реки Итиль у подножия темной горы началось кровопролитное сражение, бились стрелами, копьями, саблями. Сеча (битва) была жестокая, погибло много войск. Вода Итиля стала кроваво-красной. Огуз победил. Урум-каган бежал. Огуз захватил страну Урум-кагана, перебил многих людей, досталась ему огромная добыча». О войне с печенегами Поволжья «Огуз-наме» Какую информацию можно получить из источника? С каким государством, согласно источнику, вели войну огузы? Какое заключение позволяет сделать источник?