Предмет: Українська література, автор: AsRIn863

СРОЧНО!! дам 100 балов



Зробіть ідейно-художній аналіз вірша (визначити тему, головну думку, художні засоби, особливість змалювання головного героя)



Яворницький



Вусань статечний, а в роботі легінь, Поринутий у вир стрімких століть. Он - придивімось над Дніпром стоїть. Важкий ціпок в руках тримає легко.



У цих місцях його думкам підлеглі І скіфські баби, й січовий граніт. Які тут битви полишили слід! Лиш по кістках гіркий пройшовся легіт.



Що в нім побачив Рєпін-побратим Під склепом літ, над урвищем крутим? Лукавинку очей, велику силу серця.



Вона в найтяжчу скруту не здається, А йде до істини, до суті, до глибин. Таким він був! Звитяг козацьких син.



(Сергій Бурлаков)

Ответы

Автор ответа: sonechkalibya
0

Ответ:

**Тема:**

Вірш "Яворницький" присвячений героїчним та витривалим рисам особистості козацького полководця Яворницького, який символізує дух та відвагу українського народу в історичні періоди боротьби.

**Головна думка:**

Основна ідея вірша полягає в піднесенні героїзму Яворницького та передачі його величі через природний образ природи і історії.

**Художні засоби:**

1. *Порівняння:* "Вусань статечний, а в роботі легінь" - використання протиставлення для підкреслення високого статусу та легкості в діях Яворницького.

2. *Метафора:* "Поринутий у вир стрімких століть" - опис його проникнення в історичний час як у вир, що символізує безмежність часу.

3. *Символізм:* "Важкий ціпок в руках тримає легко" - ціпок стає символом Яворницького, який легко владарює важкими обов'язками.

**Особливість змалювання головного героя:**

Яворницький відобразжений як визначний представник козацької слави, мудрий лідер, що несе на собі сліди складних битв і випробувань, але залишається великою постаттю з сильною внутрішньою силою. Його відданість істині та суті відзначає його відмінність від звичайних героїв.

**Загалом:**

Вірш відзначає героїчні риси Яворницького та його визначну роль у важливих історичних подіях, підкреслюючи його велич та відданість ідеалам козацтва.

Похожие вопросы
Предмет: Литература, автор: guyggyygcychvcytc
Задание 2. Определите тему и идею предложенного отрывка из произведения. Как автор раскрывает идею произведения? Приведите не менее 2 доказательств, используйте цитаты из произведения. [10] произведения. Объясните роль данного эпизода в композиции всего А.И. Куприн «Гранатовый браслет ...Она почти ни одной секунды не сомневалась в том, что Женни сыграет то самое место из Второй сонаты, о котором просил этот мертвец с смешной фамилией Желтков. Так оно и было. Она узнала с первых аккордов это исключительное, единственное по глубине произведение. И душа ее как будто бы раздвоилась. Она единовременно думала о том, что мимо нее прошла большая любовь, которая повторяется только один раз в тысячу лет. Вспомнила слова генерала Аносова и спросила себя: почему этот человек заставил ее слушать именно это бетховенское произведение, и еще против ее желания? И в уме ее слагались слова. Они так совпадали в ее мысли с музыкой, что это были как будто бы куплеты, которые кончались словами: «Да святится имя Твое». ​
Предмет: Литература, автор: saparfarabi23