Предмет: Психология, автор: olenabarchuk85

1. Виконайте вправи:

1). На основі описаних невербальних проявів клієнта під час інтерв’ю сформулюйте емпатійні висловлювання.

«На початку розмови клієнт був нервовий, активно жестикулював, не посміхався. Упродовж розмови, жести – стримані, спокійні. По закінченню розмови: жести – спокійні, м’які; на обличчі – посмішка».

2). Як ви поясните помилку у формулюванні питання: «Як ви могли погодитися…?» (відмовитися., запросити., не запросити., так відповісти., не відповісти). Запропонуйте вірний спосіб побудови запитання.

3). Проаналізуйте фрази консультанта і зробіть висновки з приводу директивності та недирективності використаного підходу. Визначте, які директиви належать кваліфікованому консультанту, а які – некваліфікованому:

а) «Вам обов’язково слід відмовитися від вживання наркотиків»;

б) «Дивлячись на свого сина, ви щодня повинні думати про те, який він дорослий і самостійний: “Мій син сам справляється зі своїм життям!»»;

в) «Додайте до свого арсеналу засобів реагування на труднощі примирення з невідворотним»;

г) «Будьте собою, врешті-решт!»

4). На основі запропонованого висловлювання клієнта під час інтерв’ю сформулюйте висловлювання – переказ, вибіркову рефлексію змісту, просту рефлексію змісту.

Клієнт (учителька): «Щось відбулося з цією дитиною. Поводиться якось дивно. Домашні завдання в зошиті виконує, але уголос відповісти нічого не може. А після того, як я розповіла про це його матері, взагалі кілька днів не приходив у школу. Правда, мама зателефонувала і сказала, що він застудився. Але довідки Андрій не приніс, а став ще більш скованим. А коли я на останньому уроці викликала його відповідати, він так на мене подивився, ледве не заплакав».

Ответы

Автор ответа: nlishenko665
1

Ответ:

Объяснение:

1. Щодо вправи 1, на основі описаних невербальних проявів клієнта під час інтерв’ю можна сформулювати такі емпатійні висловлювання:

  - "Здається, на початку ви були дуже напружені. Я можу уявити, як це може бути важко";

  - "Ви виглядали дуже зосередженими під час нашої розмови. Як вам вдалося заспокоїтися?";

  - "Я помітив, що під кінець нашої розмови ви стали більш розслабленими. Мабуть, щось змінилося у вашому настрої".

2. Помилка у формулюванні питання "Як ви могли погодитися…?" полягає в тому, що воно містить в собі два протилежні варіанти відповіді (погодитися та відмовитися). Вірний спосіб побудови запитання може бути таким: "Чи ви згодні...?" або "Чи ви погоджуєтеся...?".

3. Щодо аналізу фраз консультанта та визначення директивності та недирективності використаного підходу:

  - Фраза "Вам обов’язково слід відмовитися від вживання наркотиків" є директивною, оскільки вона наказового характеру.

  - Фраза "Дивлячись на свого сина, ви щодня повинні думати про те, який він дорослий і самостійний: “Мій син сам справляється зі своїм життям!" є також директивною, оскільки містить в собі наказ або вимогу.

  - Фраза "Додайте до свого арсеналу засобів реагування на труднощі примирення з невідворотним" є менш директивною, оскільки вона більше спрямована на пораду або рекомендацію.

  - Фраза "Будьте собою, врешті-решт!" є недирективною, оскільки вона більше спрямована на підтримку та підбурювання.

4. На основі висловлювання клієнта під час інтерв’ю можна сформулювати такі висловлювання:

  - Вибіркова рефлексія змісту: "Ви зазначили, що дитина виконує домашні завдання, але не може відповісти уголос. Це вас турбує, чи не так?";

  - Проста рефлексія змісту: "Здається, ви хвилюєтеся за цю дитину, особливо після того, як вона не приходила у школу. Це вас турбує?"

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: maxlagutin1
Предмет: История, автор: vladkocnev258