Вопрос 8 и 10,помогите!
Ответы
Завдання 8:
При знаходженні області визначення треба пам'ятати два правила: корінь має бути невід'ємним (тобто ≥ 0), а знаменник не повинен дорівнювати 0. Оскільки корінь знаходиться в знаменнику, то працюють обидва правила, і відповідно корінь повинен бути ТІЛЬКИ більше за нуль:
Це квадратна нерівність. Щоб її вирішити, необхідно визначити критичні точки (в даному випадку Дискримінантом) і скористатися методом інтервалів:
Зазначу точки (1, 5/6) на координатній прямій, братиму числа з проміжків між ними, та підставлятиму в квадратне рівняння, дивлячись додатнє число, чи від'ємне:
З проміжка (1; +∞) візьму число 2:
З проміжка (5/6; 1) візьму число 9/10:
З проміжка (-∞; 1) візьму число 0:
Будую координатну пряму і де отримали від'ємне число ставлю мінуси, де додатнє - плюси:
Повертаючись до початкової квадратної нерівності потрібно подивитися на знак. Оскільки там стоїть >, то потрібно шукати проміжки з додатними значеннями, тобто там, де стоять плюси. Ці проміжки і запишу у відповіді:
Завдання 10:
Для вирішення потрібно прирівняти кожну дужку (множник) до нуля і знайти критичні точки:
Зазначу точки (1, -1, 2.5) на координатній прямій, і братиму числа з проміжків між ними, та підставлятиму в квадратне рівняння, дивлячись додатнє число, чи від'ємне:
З проміжка [2.5; +∞) візьму число 3:
З проміжка [1; 2.5] візьму число 2:
З проміжка [-1; 1] візьму число 0:
З проміжка (-∞; -1] візьму число -2:
Будую координатну пряму і де отримали від'ємне число ставлю мінуси, де додатнє - плюси:
Повертаючись до початкової квадратної нерівності потрібно подивитися на знак. Оскільки там стоїть ≥, то потрібно шукати проміжки з додатними значеннями, тобто там, де стоять плюси. Ці проміжки і запишу у відповіді:
Також додав більш зрозуміле позначення інтервалів (див. фото)