Предмет: Українська мова, автор: krestee

ДОПОМОЖІТЬ будь ласка!!! срочно

До 150-річчя з дня народження Великого Кобзаря було присвячено історичну подію відкриття меморіалу Тарасові Шевченку в столиці Сполучених Штатів Америки Вашингтоні. Щоправда, пам'ятник змогли встановити лише в 1964 році, оскільки навіть у середині ХХ століття СРСР був проти спорудження та всіляко намагався цьому перешкодити, укотре намагаючись спаплюжити iмя поета. На постаменті зазначено, що меморіал встановлено «борцю за незалежність та за свободу всього людства, який під іноземною російською імперіалістичною тиранією та колоніальним правлінням звертався до Вашингтона з його «Новим і праведним законом». Що б сьогодні сказав Тарас Шевченко своїм нащадкам, які так само стоять на ва цивілізованого світу, віддаючи свої життя та проливаючи кров на Рiднiй землi в боротьбі з ворогом за свободу всього людства? Як би боровся поет-словом чи зі зброєю в руках?

Завдання: напишіть твір-роздум, у якому викладіть свої думки щодо поставлених питань, використавши цитати із творів письменника (мінімум 2 цитати із 2 різних творів). У тексті застосуйте відокремлене означення (1), складнопідрядне речення з підрядним допустовим (1). Підкресліть (обведіть) відповідні конструкції. Самостійно доберіть та запишіть заголовок до тексту. Орієнтовний обсяг роботи - до 2 сторінок.​

Ответы

Автор ответа: iuugood
1

Ответ:Тарас Шевченко: борець за свободу всього людства

1964 року в столиці Сполучених Штатів Америки Вашингтоні був відкритий меморіал Тарасові Шевченку. Це була історична подія, адже навіть у середині ХХ століття СРСР був проти спорудження пам'ятника та всіляко намагався цьому перешкодити. На постаменті зазначено, що меморіал встановлено «борцю за незалежність та за свободу всього людства».

Що б сьогодні сказав Тарас Шевченко своїм нащадкам, які так само стоять на варті цивілізованого світу, віддаючи свої життя та проливаючи кров на рідній землі в боротьбі з ворогом за свободу всього людства? Як би боровся поет-словом чи зі зброєю в руках?

Я впевнений, що Тарас Шевченко був би вдячний своїм нащадкам за те, що вони продовжують його справу, борючись за свободу та справедливість. Він би сказав їм, що вони на правильному шляху, і що їхня боротьба не буде марною.

Тарас Шевченко був справжнім борцем за свободу. Він не боявся нічого і нікому, завжди говорив правду і захищав справедливість. Він був не лише борцем за незалежність України, а й за свободу всього людства.

У вірші «І мертвим, і живим, і ненародженим...» Шевченко закликає всіх людей до боротьби за свободу:

«Вставайте, кайдани порвіте,

Помчавте в неволю, ідіть!

За Україну, за братів,

За весь народний рід!»

Ці слова актуальні й сьогодні. Вони надихають людей у всьому світі на боротьбу за свободу та справедливість.

Шевченко був не лише борцем, а й великим гуманістом. Він вірив у силу слова, яке може змінити світ. Він говорив:

«Слово - не полова,

Воно летить,

Куди його полетить».

Слово Шевченка справді летить у вічність, надихаючи людей на добрі справи.

Однак, я думаю, що Тарас Шевченко не відмовлявся б і від зброї в боротьбі за свободу. Він розумів, що іноді сила зброї є єдиним способом захистити себе та своїх близьких.

У поемі «Гайдамаки» Шевченко звеличує героїв, які боролися за свободу України зі зброєю в руках. Він пише:

«Гайдамаки, гайдамаки,

Сміливі хлопці,

Вміють шаблю гатити,

Вміють ворогів рубати».

Отже, я вважаю, що Тарас Шевченко був би гордий своїми нащадками, які продовжують його справу, борючись за свободу та справедливість. Він би підтримав їх у їхній боротьбі, як словом, так і зброєю.

Ключові слова: Тарас Шевченко, борець за свободу, меморіал у Вашингтоні, слово, зброя, боротьба за свободу всього людства.

Відокремлені означення:

«...борцем за незалежність та за свободу всього людства, який під іноземною російською імперіалістичною тиранією та колоніальним правлінням звертався до Вашингтона з його «Новим і праведним законом»».

Складнопідрядне речення з підрядним допустовим:

«... навіть у середині ХХ століття СРСР був проти спорудження та всіляко намагався цьому перешкодити, укотре намагаючись спаплюжити iмя поета».

Объяснение:


krestee: Дякую!!
Похожие вопросы
Предмет: Химия, автор: kuanyshbai08
Предмет: Русский язык, автор: sergeikikot28682