Допоможіть будь-ласка
(1) Я син свого часу і весь належу сучасникам своїм. (2) Коли/ж обертаюсь я часом до кри- ниці з якої пив колись воду і до моєї білої пр..вітної хатини і посилаю їм у далеке м..нуле свое благословен..и я роблю ту лише помилку» яку роблять душі народні живі всіх епох і народів згадуюч.. про не/забутні чари д..тинства. (3) Світ о..кривает..ся перед ясними очима перших літ пізнав..я всі вражен..ия бут..я зл..вают..ся в не/вм..рущу гармонію людяну дорогоцін..у. (4) Сумно і смутно людині, коли висихає і сліпне уява коли об..ртаючись до най/дорожчих дж.рел д.тинства та юнацтва нічого не бачить вона дорогого не буденного коли ні/що не/rple 11 не/будить радості. (5) Бе..барвна людина ота яку посаду не/посідала/б вона і труд її, що не зігрітий теплим промін..ям часу бе..барвний.... (6) Нема тепер уже таких річок, як ти була колись, Десно. (7) Благословен..а будь моя не займана дівице Десно бо згадуюч.. тебе вже много літ я добрішав почував себе не/вич..рпно 6..гатим і щедрим. (8) Так багато дала ти мені подарунків на все жит..я. (9) Щасливий я що народився на твоєму березі що пив у не/забутні роки твою м..яку в..селу сиву воду лічив у тобі зорі на п...р..кинутому небі що досі дивлячись часом у/низ не/втратив щаст..я бач..ти оті зорі навіть у буден.. их калюжах на жит. свих шляхах (За О. Довженком).
1. Упишіть пропущені літери в слова, зніміть риски.
3. Визначте стиль тексту.
4. Складнопідрядні речення з кількома підрядними частинами
5. Складнопідрядні речення з неоднорідною підрядністю
6. Складнопідрядні речення причини
7. Відповідає схемі [ ], ( ), [, ( ), ] речення
8. Відокремленою обставиною ускладнено
Ответы
Ответ:
Объяснение:
1. Я син свого часу і весь належу сучасникам своїм. (2) Коли ж обертаюсь я часом до кри-
ниці, з якої пив колись воду і до моєї білої пра-
вітної хатини і посилаю їм у далеке минуле своє благословення, я роблю ту лише помилку, яку роблять душі народні, живі всіх епох і народів, згадуючи про незабутні чари дитинства. (3) Світ оживає перед ясними очима перших літ, пізнавання всі враження буття зливаються в невмирущу гармонію людяного дорогоцінного. (4) Сумно і смутно людині, коли висихає і сліпне уява, коли обертаючись до найдорожчих джерел дитинства та юнацтва, нічого не бачить вона, дорогого, не звичного, коли ніщо не радує і не будить радості. (5) Безбарвна людина — ота, яку посада не посідала б вона і труд її, що не зігрітий теплим промінням часу, безбарвний. (6) Нема тепер уже таких річок, як ти була колись, Десно. (7) Благословенна будь, моя незаймана дівице Десно, бо згадуючи тебе вже багато літ, я добрішав, почував себе невичерпно багатим і щедрим. (8) Так багато дала ти мені подарунків на все життя. (9) Щасливий я, що народився на твоєму березі, що пив у незабутні роки твою м'яку веселу сиву воду, ходив босий по твоїх казкових висипах, слухав рибальських розмов та казань старих про давнину, що лічив у тобі зорі на перекинутому небі, що досі, дивлячись часом униз, не втратив щастя бачити оті зорі навіть у буденних калюжах на життєвих шляхах (За О. Довженком).
2. Визначте стиль тексту.
3. Складнопідрядні речення з кількома підрядними частинами:
- (2) Коли ж обертаюсь я часом до криниці, з якої пив колись воду і до моєї білої правітної хатини і посилаю їм у далеке минуле своє благословення, я роблю ту лише помилку, яку роблять душі народні, живі всіх епох і народів, згадуючи про незабутні чари дитинства.
- (6) Нема тепер уже таких річок, як ти була колись, Десно.
4. Складнопідрядні речення з неоднорідною підрядністю:
- (2) Коли ж обертаюсь я часом до криниці, з якої пив колись воду і до моєї білої правітної хатини і посилаю їм у далеке минуле своє благословення, я роблю ту лише помилку, яку роблять душі народні, живі всіх епох і народів, згадуючи про незабутні чари дитинства.
- (7) Благословенна будь, моя незаймана дівице Десно, бо згадуючи тебе вже багато літ, я добрішав, почував себе невичерпно багатим і щедрим.
5. Складнопідрядні речення причини:
- (3) Світ оживає перед ясними очима перших літ, пізнавання всі враження буття зливаються в невмирущу гармонію людяного дорогоцінного.
6. Складнопідрядні речення з пропущеним присудком:
- (4) Сумно і смутно людині, коли висихає і сліпне уява, коли обертаючись до найдорожчих джерел дитинства та юнацтва, нічого не бач