Предмет: Литература, автор: MashaLof

" Сойчине крило " І. Франко



1. Порівняйте ставлення героя до життя на початку і в кінці новели. Які зміни від- булися в його світогляді? Поміркуйте, що саме спричинило ці зміни.



2. Поясніть, чому Марія, для якої душа героя «відкрита книга», так фатально по-



милилася щодо пана Генрися. Історія її поневірянь



це наслідок помилки чи



кара? Аргументуйте свою думку. 3. Якого символічного значення набуває у творі «червона з білими цятками» сукня?



4. Поміркуйте, чому героїня зважується повернутися до героя. Як ви вважаєте, останне слово новели: «Проси!» позначає щасливий кінець чи відкритий фінал історії? Обґрунтуйте свої міркування.



5. Поясніть назву новели

Ответы

Автор ответа: angelinatkac55
2

1. На початку новели герой ставиться до життя, як до свого власного скарбу, яким ні з ким не хоче ділитися. Він відлюдник, самітник, який живе для себе самого, з самим собою. Його життя надзвичайно спокійне, відчужене від суспільності, держави, народу. Хома працює в якійсь установі, та робота не торкає його серця. У чоловіка немає близьких друзів, він усіх відштовхує від себе і не дає зазирнути у душу. Хома насторожено ставиться до дівчат, які пробують залицятися до нього, а усі свої вечори він проводить наодинці у своєму затишному кабінеті. Та ставлення до життя різко змінюється, коли він дочитує до кінця лист від Мані. Чоловік робить висновки, що його життя "слимакове, паперове та негідне існування". Тепер він хоче прокинутися, розірвати пута і почати нове життя. Він говорить: "Де мої сподівані радощі? Де мої естетичні принципи? Де моє тихе задоволення? Пропало, пропало все! Ось де життя! Ось де страждання! Ось де боротьба, і розчарування, і безмежні муки, і крихітки радощів, задля яких і безмежні муки не муки!".

2. Франко зобразив тип нової жінки, яка помінялася ролями із чоловіком і відстоює право на щастя – таке, яким вона його уявляє. На цьому шляху дівчина помиляється, потрапляє в ланцюг фатальних обставин, коли, прагнучи до внутрішньої свободи, стає безвольною іграшкою в руках чоловіків, які утримують її, бавляться нею. Марія кинула виклик холодності й передбачуваності Массіно, проте потрапила через брехню Генрися й власну нерозсудливість і нерозважливість у пастку, створену нею ж самою.

Героїня самовіддано, пристрасно кохала Массіно й чекала таких же почуттів від нього. Але відчувала, що він по-справжньому не любить її, а сприймає як належне, холоднуватий, скутий, сердитий. Усі спроби розворушити, пробудити серце коханого виявилися марними. Тому вона і тікає з Генрисем, щоб вийти за нього заміж. Як присуд Массіно, звучать Манюсині слова: "Не я покинула тебе, а ти не зумів удержати мене".

Те, що дівчина так помилилася щодо Генрися, свідчить про те, що вона була засліплена своїми мріями. Тому і зробила фатальну помилку, яка призвела до страшних моральних і фізичних страждань.

3. Червона сукня з білими цятками виступає і символом душевної енергії, пристрасті, палкого кохання, а білі цятки натякають на чистоту й беззахисність.

4. Він називає її голубочкою, просить озватися хоч її дух, а своє життя називає тепер слимаковим, паперовим, негідним. Герой мріє змінити все і почати нове життя. Саме тому можна вважати, що обох героїв чекає примирення і щасливий фінал, адже вони досі кохають одне одного.

5. Поясніть другу назву новели «Із записок відлюдька». ( у такий спосіб з'ясовується, що твір написаний у формі щоденникових записів. Така форма викладу дає можливість без посередників пізнати героя, його найінтимніші думки і почування, розкрити всі таємниці душі).

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: egorglazunov611
Предмет: Алгебра, автор: David2878
Предмет: История, автор: Аноним