(1) Дорога різко подерлася вгору, звиваючись серпантином. (2) Зникли залишені позаду садки. (3) Широчезна долина посту-пово вужчала, стиснена скелястими горбами. (4) На такому горбі обов'язково вершник застиглий, що стереже отари овець. (5) Верш-ник цей наче з каменю висічений і поставлений на тисячоліття. (6) А за тими горбами вже видно гори, оголені скелі, дикі ущелини. (За А. Дімаровим)
Ответы
Ответ:
(1) Дорога різко подерлася вгору, звиваючись серпантином. - У цьому фрагменті описується круте підйомне узбіччя, що звивається, утворюючи повороти, нагадуючи форму серпантину. Це створює образ дороги, яка стрімко піднімається із зигзагоподібними витками.
(2) Зникли залишені позаду садки. - Тут вказується на те, що залишили позаду себе область або місце, де колись були сади або садиби, які тепер уже не видно або не присутні.
(3) Широчезна долина поступово вужчала, стиснена скелястими горбами. - Описується перехід від широкої долини до тісніших просторів через скелясті горби, що стискають простір.
(4) На такому горбі обов'язково вершник застиглий, що стереже отари овець. - Це натяк на те, що на такій крутій вершині гори може перебувати пастух або вершник, який стереже стадо овець, і його присутність тут є звичайним явищем.
(5) Верш-ник цей наче з каменю висічений і поставлений на тисячоліття. - Описується вершник, як буденна частина ландшафту, схожа на висічену з каменю скульптуру, що здавалося б, вже існує тисячі років.
(6) А за тими горбами вже видно гори, оголені скелі, дикі ущелини. - Це вказує на те, що за горбами вже розкривається панорама гір, з оголеними скелями та дикими ущелинами, що створюють враження дикої та природньої краси.