Допоможіть будь ласка, дуже терміново !
ЗАДАЧІ: 1. Громадянин України вчинив крадіжку в м. Брянську (РФ). Він був затриманий в м. Житомирі і притягнутий до кримінальної відповідальності за вчинення крадіжки (ч. 1 ст. 185 КК). Який принцип дії кримінального закону був застосований?
2. Громадянин Іспанії порушив правила безпеки дорожнього руху, що призвело до смерті пішохода в м. Києві. Він був затриманий і притягнутий до відповідальності за порушення правил безпеки дорожнього руху (ч. 2 ст. 286 КК). Який принцип дії кримінального закону був застосований ?
3. Громадянин Ірану вчинив вибух у м. Вашингтоні, внаслідок якого загинуло 56 осіб. Під час митного огляду його було затримано в аеропорту Бориспіль (Україна). Він був притягнутий до кримінальної відповідальності за терористичний акт (ч. З ст. 258 КК України). Який принцип дії кримінального закону був застосований?
4. Громадянин К. разом із іншими особами 20 серпня 2001 року вчинив бандитський напад на інкасаторську машину. 28 серпня 2001 року його було затримано, а новий КК вступив в законну силу через 3 дні. Слідчий кваліфікував дії К. як бандитизм. За новим КК такі дії передбачені ст. 257, при цьому вид та розмір покарання не змінився порівняно з КК 1960 року. За яким законом буде притягатися особа до відповідальності ?
5. Громадяни Німеччини в м. Дрездені захопили заручників і на автомобілі направлялись до Росії через Україну. В Україні їх було затримано. Чи буде цей злочин (захоплення заручників) визнаватися вчиненим на території України? 24
6. Особа без громадянства М., яка постійно проживає в м. Вінниці, вчинила замах на контрабанду в м. Валенсії, її було притягнуто до відповідальності за адміністративним законодавством Іспанії. Коли М. повернулася в Україну, її було притягнуто до кримінальної відповідальності за замах на контрабанду (ч. 3 ст. 15 і ч. 1 ст. 201 КК). Чи правомірне притягнення цієї особи до відповідальності за КК України?
Ответы
Ответ:
1. Принцип екстериторіальності закону кримінальної відповідальності. Правопорушення, яке було вчинено за межами території України, але за яке можна притягти до відповідальності на території України, що регламентовано Кримінальним кодексом України.
2. Принцип універсальності. Злочин вчинено на території України, проте вчинювач є громадянином іншої країни. Універсальний принцип дозволяє Україні притягнути його до відповідальності.
3. Застосовано принцип універсальності. Злочин вчинено за межами України, але українські органи притягли його до відповідальності на території України через вчинене діяння, яке утворило міжнародний злочин.
4. Застосовується закон, який був чинним на момент вчинення злочину, оскільки новий Кримінальний кодекс набрав чинності після вчинення правопорушення.
5. Так, злочин захоплення заручників визнається вчиненим на території України через те, що протиособи були затримані на українській території.
6. Принцип універсальності. Особу можна притягнути до відповідальності на території України за злочин, вчинений за межами країни, але за який вона вже була притягнута до відповідальності в іншій країні.