допоможітььь!!!!! сьогодні потрібно здати
Ответы
1.Сором — це така емоція, точніше, емоційний досвід, що виникає внаслідок переживання невдачі, помилки, неприйняття або відчуття власної непридатності. Почуття сорому може викликати бажання відсторонитися від ситуації, уникати уваги інших людей або навіть змінювати власну поведінку.Тому, це може впливати на те, як людина оцінює себе та способи, в які вона будує відносини з іншими людьми.
♦Чому виникає почуття сорому?
Почуття сорому може мати різноманітні причини. Хоча почуття сорому може бути корисним у певних ситуаціях, коли ми потребуємо мотивації для зміни поведінки або для уникнення соціальної небезпеки, воно також може мати деякі небезпечні наслідки, якщо воно стає надмірним або непродуктивним. Адже, надмірне почуття сорому може призвести до низької самооцінки, що може впливати на відносини з іншими людьми та на їх загальне самопочуття.
•Страх висловлювати власні думки: Люди з надмірним почуттям сорому можуть боятися висловлювати свої думки та ідеї, що, в свою чергу, може перешкоджати розвитку стосунків з іншими людьми та інтелектуальному розвитку.
•Депресія та тривога: Надмірне почуття сорому може призводити до розвитку депресії та тривоги, що може мати негативний вплив на фізичне і психічне здоров’я.
•Уникнення соціальних контактів: Люди з надмірним почуттям сорому можуть уникати соціальних ситуацій, які вони сприймають як небезпечні, а це може викликати соціальну ізоляцію.
•Тощо (...).
2.Емоція огиди – виникає разом із бажанням позбутися чогось або когось.
•В немовляти реакція огиди може бути активована лише хімічним подразником – гіркою чи зіпсутою їжею. Але в міру по дорослішання людина вчиться відчувати огиду до самих різноманітних об’єктів довколишнього світу, навіть до самого себе. Поняття це,– огидно використовується в різних ситуаціях. Так, можна охарактеризувати запах зіпсутої їжі, характер і вчинки людини, неприємну подію, манери, що відрізняються від загальноприйнятих.
♦Мімічний вираз огиди
Мімічний вираз огиди можна побачити навіть на обличчі немовляти. Окрім нахмурених брів і зморщеного носа, ми спостерігаємо при підняту верхню губу і опущену нижню, в результаті рот набуває форми кута. Язик злегка висунутий, так, ніби ви щось виштовхуєте з рота. Але надалі, із віком людина навчається контролювати свої емоції. Адже, ми не лише вчимося приховувати огиду,й прикривати її іншими емоціями, але і набуваємо навичок «виражати» емоцію не відчуваючи її. Крім того, ми можемо за допомогою одного мімічного руху дати зрозуміти, що щось викликає огиду. Діти висовують язик і говорять «Фу», а дорослі —виражають огиду ледь при піднімаючи верхню губу і злегка наморщивши ніс. Ці рухи настільки невловимі, що можуть залишитися невпізнаними. Тому, в гніві людина відчуває, що в неї «закипає кров», що вона може зірватися, коли не виплесне якимось чином свою злість і не позбудеться причини цього гніву.
Отже, відчуваючи огиду до чогось чи когось, людина прагне уникнути взаємодії з ким небудь чи з чимось. Тощо (...)
3.