Предмет: Химия,
автор: katyafoksa
Визначте маси натрій карбонату й етанової кислоти, якщо в результаті їх взаємодії виділилося 5,6 л карбон (IV)оксиду.
Ответы
Автор ответа:
0
Ответ:
Объяснение:
Дано:
V(CO2) = 5,6 л
Найти: m(Na2CO3) - ? m(CH3COOH) - ?
Складемо РХР:
Na2CO3 + 2CH3COOH = 2CH3COONa + CO2 + H2O
Знайдемо кількість речовини CO2:
n(CO2) = V(CO2) /Vm = 5,6 / 22,4 = 0,25 моль
З РХР бачимо, що n(CO2) : n(Na2CO3) = 1 : 1, тому
n(Na2CO3) = n(CO2) = 0,25 моль
М(Na2CO3) = 23 * 2 + 12 + 16 * 3 = 106 г/моль
m(Na2CO3) = n(Na2CO3) * М(Na2CO3) = 0,25 * 106 = 26,5 г
n(CH3COOH) = n(CO2) = 0,25 моль
М(CH3COOH) = 12 * 2 + 1 * 4 + 16 * 2 = 76 г/моль
m(CH3COOH) = n(CH3COOH) * М(CH3COOH) = 0,25 * 76 = 19 г
Похожие вопросы
Предмет: Литература,
автор: alisher27575755
Предмет: Алгебра,
автор: parakhatnazira
Предмет: Математика,
автор: annazucenko6
Предмет: Обществознание,
автор: Grisona