Дослідіть та порівняйте кліматичні умови західного та східного узбереж мате рика (за вибором), уздовж яких проходять холодна та тепла течії. Зробіть від- повідні висновки.
Ответы
Ответ:
Порівняння кліматичних умов західного та східного узбережжя Північної Америки вздовж холодної та теплої течій.
Західне узбережжя Північної Америки: Тихоокеанське узбережжя вздовж холодної Каліфорнійської течії
Східне узбережжя Північної Америки: Атлантичне узбережжя вздовж теплого Гольфстріму
Порівняння кліматичних умов уздовж західного та східного узбережжя показує суттєві відмінності у кліматичних умовах цих регіонів.
Західне побережжя:
Холодна Каліфорнійська течія, що проходить вздовж узбережжя, створює прохолодний та вологий клімат, особливо у прибережних районах.
Температура повітря та води тут нижча за середню, що створює сприятливі умови для зростання туманів та хмар.
Рясні опади та часті тумани призводять до пишної рослинності, у тому числі великих лісів, та сприяють розвитку сільського господарства.
2. Східне узбережжя:
Тепла течія Гольфстрім, що проходить поблизу узбережжя, робить клімат цього регіону набагато теплішим, ніж на заході.
Середня температура повітря та води вища, що сприяє розвитку сільського господарства та туризму.
Опади випадають рівномірніше протягом року, без різких сплесків, притаманних західного узбережжя.
Объяснение:
Ответ:
Внаслідок великої протяжності материка з півночі на південь різні частини його дістають неоднакову кількість тепла. Так, річні суми сонячної радіації в північних районах Канади становлять лише 80 ккал/кв. см, а у південних районах США і в Мексиці вони перевищують 140 ккал/кв. см.
Меридіональне простягання найбільших гірських хребтів на заході материка сприяє проникненню повітряних потоків із сходу і перешкоджає доступу у внутрішні райони повітряних мас з Тихого океану. Внутрішні райони материка відкриті і для холодних арктичних мас повітря з півночі, і для теплих тропічних з півдня.
Великий вплив на клімат Північної Америки мають баричні центри, які формуються над океанами. В північній частині Атлантичного океану такими центрами є Ісландський мінімум й Азорський максимум, в північній частині Тихого океану – Алеутський мінімум і Гавайський максимум.
Атмосферні процеси над Північною Америкою проявляються по-різному.
Узимку материк дуже охолоджується, а тому в центрі його формується область підвищеного тиску. Баричний максимум знаходиться приблизно в районі 40° пн. ш. і 110° з. д., звідки повітря розтікається в різні напрями. Проте в зв'язку з невеликою протяжністю материка в широтному напрямі стійкого континентального антициклону не буває. Найінтенсивніші в цей час Ісландський і Алеутський мінімуми.
В середині зими області зниженого тиску майже змикаються над північною Канадою і "витискують" область підвищеного тиску над материком на південь.
У зв'язку з тим, що в помірних широтах переважає західний перенос, великий вплив на материк має Алеутський мінімум. Узимку по його південно-східній периферії виноситься відносно тепле тихоокеанське повітря. Наприклад, у Сіетлі в цей час середня температура над поверхнею землі становить близько +8°. Переваливши через Скелясті гори, циклони, що рухаються з Тихого океану, втрачають вологість і відносно прогріваються. Лише на межі між США і Канадою в районі Британської Колумбії, де гори знижуються, тихоокеанське повітря проникає далеко на схід.