Масова частка катіону у сполуці Mg(OH) становить:
а)2,41%
б)41,4%
в)14,4%
Ответы
Ответ:
У сполуці \( \text{Mg(OH)} \) катіон магнію (Mg\(^{2+}\)) поєднується з гідроксид-іоном (OH\(^-\)).
Масова частка катіону магнію в \( \text{Mg(OH)} \) обчислюється на основі його молярної маси порівняно з молярною масою всієї сполуки.
1. Молярна маса Mg(OH) = маса Mg + маса O + маса H:
- Маса Mg = 24,3 г/моль (молярна маса магнію)
- Маса O = 16 г/моль (молярна маса кисню)
- Маса H = 1 г/моль (молярна маса водню)
Молярна маса Mg(OH) = 24,3 + 16 + 1 = 41,3 г/моль
2. Далі, знаходження масової частки катіону магнію в сполуці:
\(\text{Масова частка Mg} = \frac{\text{Маса Mg}}{\text{Маса сполуки}} \times 100\%\)
Знаємо, що молярна маса сполуки Mg(OH) = 41,3 г/моль.
Тепер порівняємо масу Mg з масою всієї сполуки:
\(\text{Маса Mg} = 24,3 \, \text{г/моль}\)
\(\text{Маса сполуки} = 41,3 \, \text{г/моль}\)
\(\text{Масова частка Mg} = \frac{24,3}{41,3} \times 100\% \approx 58,79\%\)
Отже, жоден з варіантів (а), (б) або (в) не відповідає обчисленому результату.
Объяснение:
не зважай уваги на англійські слова, + я хз чи це правильно(