Твір-опис пам’ятки історії й культури на основі особистих спостережень і вражень у художньому стилі з використанням неповних речень та односкладних речень. Пам'ятка - пам'ятник Тарасу Шевченку в новгородці. 20-50 речень
Ответы
Новгородець, містечко на заході України, зберігло свою історію у вишиванках часу, а серед кам'яних свідків минулого вибухає енергія та глибина – пам'ятник Тарасові Шевченку. Величезний бронзовий Тарас, височінь його душі віддзеркалюються в кам'яних очах, які виглядають в невідоме майбутнє.
У долонях великого Кобзаря - книга, символізуюча творчий геній, і чимало розкритих сторінок у світлі вечірньої лампи. Вона – містикою переплетена історія, яку розкриває читачам сам Тарас. По сторінках віддзеркалюються українські степи, гомон козацьких сіл, болі серця, співуча любов.
Навколо пам'ятника, наче стражі минулого, стоять величезні дуби. Їхні віти, мов руки, тягнуться до небес, як і тягнулися мрії великого поета. Серед них летять стрічки вітру, приносячи слова Шевченка в кожен куток міста.
Тарас Шевченко, схожий на долю свою, виходить з кам'яних обіймів і відчиняє двері в світ поезії, який він сам створив. Його погляд виразно каже: "Дивіться у мої очі – тут захована суть української душі". Слова Шевченка зливаються з камінням, створюючи невидимий міст між минулим і сучасністю.
І коли заходить сонце, пам'ятник Тарасу Шевченку перетворюється на свічник, розсвічуючи темряву міста. Така вогненна варта, як справжній герой, залишається в наших серцях.
Відповідь:
Поміж зелених лісових просторів села Новгородки зіткнулися мої очі з унікальною пам'яткою історії й культури - пам'ятник Тарасу Шевченку. Він височіє на мальовничому сквері, створюючи неперевершену ауру духовності та відданості Українському народові.
Невеличка площа, де знаходиться пам'ятник, нагадує про велич та грандіозність українського поета. Обрамована високими деревами, вона створює враження оазису спокою та розсудливості. Шевченкова статуя, виконана у величному постатевому форматі, має кожну деталь до дрібнішого сходу - це резонанс його душі і патріотизму.
Глянувши на пам'ятник ближче, помітив, що у руці Тараса знаходиться перо, символізуюче його літературне дарування світу. Чарівність і вагомість цього пера викликає захоплення іншими митцями та теплу приязнь серед українського народу. Кожне порівняння пера зі словами поета – недолік, адже магічна краса і сила Чорного портфеля вже завоювала серця безлічі поколінь.
Бронзовий колір пам'ятника та міліметрові потертості на його поверхні створюють ілюзію народжуваної давністю історії. Вітер, що сягає височини, відчуваєється на поверхні статуї, неначе звістка про життя і боротьбу генія. Пам'ятник здавалося б, оживає під крику птахів та співом солов'їв і розповідає про безмежну магнетичність шевченкової творчості.
Напевно, немає на Землі людини, яка не знала б про пам'ятника Шевченку. І хоч багато хто не бачив його живим, але сама думка про нього збагачує нашу історію і розраховується ведмедиком на Андріївській церкві.
Пам'ятник Тарасу Шевченку в Новгородці - це всеосяжна пригода й нагадування про те, що багато в чому залежить від нас, від наших справ, від нашого серця та віри. Він становить колоритне дорогоцінне прикрасу наших передмість.
Пояснення: