Предмет: Право, автор: pitl37721

Допоможіть будь ласка
11-річний Микола одержав до дня народження в подарунок від старшого брата плеєр. Оскільки Микола давно мріяв про скейтборд, він продав плеєр знайомому підлітку 15 років, Сергію, а на виручені гроші купив скейтборд.
Батько Миколи, дізнавшись про це, розцінив вчинок сина як неповагу до брата, звернувся до Сергія з проханням взяти гроші і повернути плеєр. Проте Сергій узяти гроші і повернути плеєр відмовився, заявивши, що ціну він дав за покупку нормальну, а Микола продав плеєр, що належав не батькові, а самому Миколі, і підстав для розірвання договору немає.
Чи має юридичну силу договір продажу плеєра між згаданими підлітками?
Які права має батько Миколи в цій ситуації і як вони можуть бути реалізовані?

Ответы

Автор ответа: vovchiiiiiiks
0

Ответ:

Договір продажу плеєра між 11-річним Миколою та 15-річним Сергієм не має юридичної сили. Згідно з чинним законодавством, особа, яка не досягла повнолітнього віку (18 років), не має повного дієздатності щодо укладення правочинів. Таким чином, угода, укладена між Миколою та Сергієм щодо продажу плеєра, не є юридично виконуваною.

У цій ситуації батько Миколи має право виступити в якості законного представника свого неповнолітнього сина. Він може відстоювати інтереси Миколи та вимагати повернення плеєра від Сергія. Якщо мирні домовленості неможливі, батько може звернутися до суду з позовом про визнання угоди про продаж плеєра недійсною через недієздатність Миколи.

Суд може розглянути цю справу та вирішити, що укладений договір є недійсним через недієздатність Миколи, тоді плеєр повинен бути повернутий покупцю. Також, батько Миколи може звернутися до органів опіки та піклування із заявою про вжиття відповідних заходів стосовно цієї ситуації.

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: koolmasha93
Предмет: География, автор: homiknasta9