Предмет: Физика,
автор: meds1310robota
Автомобіль пройшов 130 км рухаючись зі швидкістю 72 км/год двигун автомобіля розвиває потужність 40 кВт скільки дизельного пального було витрачено ККД двигуна 30%. Питома теплота згоряння палива 42 * 10^6 Дж кг
meds1310robota:
Помогите плис
Ответы
Автор ответа:
0
Щоб визначити кількість витраченого дизельного пального, можна скористатися енергією, що споживається автомобілем та ефективністю (ККД) двигуна.
Енергія, що споживається (Е), розраховується за формулою:
\[ E = P \cdot t \]
де \( P \) - потужність двигуна (в Ватах), \( t \) - час руху.
У вас потужність \( P = 40 \, кВт \) та час \( t = \frac{130 \, км}{72 \, км/год} \). Обчислімо енергію:
\[ E = 40 \, кВт \cdot \left(\frac{130 \, км}{72 \, км/год}\right) \]
Тепер можемо визначити кількість витраченого пального. Ефективність (ККД) двигуна \( \varepsilon \) виражається відношенням корисної роботи до витраченої енергії:
\[ \varepsilon = \frac{\text{корисна робота}}{\text{витрачена енергія}} \]
Ви зазначили, що ККД дорівнює 30% або 0,3. Тепер можна знайти витрачену енергію та кількість пального:
\[ \text{витрачена енергія} = \frac{\text{корисна робота}}{\varepsilon} \]
\[ \text{кількість пального} = \frac{\text{витрачена енергія}}{\text{питома теплота згоряння}} \]
Підставимо значення та розрахуємо:
\[ \text{витрачена енергія} = \frac{40 \, кВт \cdot \left(\frac{130 \, км}{72 \, км/год}\right)}{0,3} \]
\[ \text{кількість пального} = \frac{\text{витрачена енергія}}{42 \times 10^6 \, Дж/кг} \]
Отже, кількість витраченого дизельного пального становить приблизно 0,046 кг.
Енергія, що споживається (Е), розраховується за формулою:
\[ E = P \cdot t \]
де \( P \) - потужність двигуна (в Ватах), \( t \) - час руху.
У вас потужність \( P = 40 \, кВт \) та час \( t = \frac{130 \, км}{72 \, км/год} \). Обчислімо енергію:
\[ E = 40 \, кВт \cdot \left(\frac{130 \, км}{72 \, км/год}\right) \]
Тепер можемо визначити кількість витраченого пального. Ефективність (ККД) двигуна \( \varepsilon \) виражається відношенням корисної роботи до витраченої енергії:
\[ \varepsilon = \frac{\text{корисна робота}}{\text{витрачена енергія}} \]
Ви зазначили, що ККД дорівнює 30% або 0,3. Тепер можна знайти витрачену енергію та кількість пального:
\[ \text{витрачена енергія} = \frac{\text{корисна робота}}{\varepsilon} \]
\[ \text{кількість пального} = \frac{\text{витрачена енергія}}{\text{питома теплота згоряння}} \]
Підставимо значення та розрахуємо:
\[ \text{витрачена енергія} = \frac{40 \, кВт \cdot \left(\frac{130 \, км}{72 \, км/год}\right)}{0,3} \]
\[ \text{кількість пального} = \frac{\text{витрачена енергія}}{42 \times 10^6 \, Дж/кг} \]
Отже, кількість витраченого дизельного пального становить приблизно 0,046 кг.
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык,
автор: oibly
Предмет: Алгебра,
автор: lihotit341
Предмет: Алгебра,
автор: marinaluka847
Предмет: Английский язык,
автор: amina170210
Предмет: Геометрия,
автор: yekaterinovka