Предмет: Химия,
автор: maksym40wa
Обчисліть кількість речовини етанолу Ta об'єм карбон (4) оксиду (м.у.), добутих внаслідок бродіння глюкози масою 400г що містить 10% домішок.
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
Объяснение:
Дано:
m(C6H12O6) = 400г
w(домішок) = 10 %
Найти: n(2C2H5OH) - ? V(CO2) - ?
Знайдемо масу чистої глюкози без домішок:
m(C6H12O6) = m(C6H12O6) * ( 100% - w(домішок)) : 100% =
= 400 * 0,9 = 360 г
Складемо РХР:
360 г х л
C6Н12O6 = 2C2H5OH + 2CO2
Обчислимо кількість речовини глюкози:
М(C6Н12O6) = 12 * 6 + 1 * 12 + 16 * 6 = 180 г/моль
n(C6Н12O6) = m(C6H12O6)/М(C6Н12O6) = 360/180 = 2 моль
З РХР бачимо, що n(C6Н12O6) : n(2C2H5OH) = 1 : 2 , тобто
n(C2H5OH) = 2n(C6Н12O6) = 2 * 2 = 4 моль
З РХР бачимо, що n(C6Н12O6) : n(CO2) = 1 : 2 , тобто
n(CO2) = 2n(C6Н12O6) = 2 * 2 = 4 моль
V(CO2) = n(CO2) * Vm = 4 * 22,4 = 89,6 л
Похожие вопросы
Предмет: Английский язык,
автор: Bananazhe
Предмет: Литература,
автор: sarahfundukaova
Предмет: Физика,
автор: tt9845872
Предмет: Английский язык,
автор: yuliayuliatv20051022
Предмет: Английский язык,
автор: arishatrifonova5601