БУДЬ ЛАСКА СРОЧНО!!! ДАМ 50 БАЛІВ ЗА ПОВНЕ РІШЕННЯ!!
Термохімічне рівняння реакції утворення гідроген йодиду:
H2 + I2 = 2HI, ΔH = + 51,88 кДж.
Обчисліть, скільки теплоти поглинається під час взаємодії йоду масою 60 г з воднем.
Ответы
Ответ:
Для обчислення кількості теплоти, яка поглинається під час взаємодії йоду з воднем, спершу необхідно визначити кількість речовини, яка реагує згідно з рівнянням.Обчислення кількості речовини йоду:
Маса йоду mI2mI2 = 60 г
Молярна маса йоду MI2MI2 = 2 × 127 = 254 г/моль (за атомними масами: I = 127)Кількість речовини йоду:
nI2=mI2MI2nI2=MI2mI2
nI2=60 г254 г/мольnI2=254 г/моль60 г
nI2≈0,2362 мольnI2≈0,2362 мольЗ воднем відбувається стехіометрична реакція, тому маса водню також дорівнює 60 г.Тепер, використовуючи дане рівняння реакції та відоме значення ΔH, можемо обчислити кількість теплоти, яка поглинається:Відповідно до рівняння реакції, для утворення 2 моль HIHI поглинається ΔH=51,88ΔH=51,88 кДж.
Тоді для 1 моля HIHI поглинається:
ΔH1=51,88 кДж2=25,94 кДж/мольΔH1=251,88 кДж=25,94 кДж/мольТепер, враховуючи, що утворюється 2 моля HIHI, кількість поглиненої теплоти дорівнює:
Q=25,94 кДж/моль×2×nI2Q=25,94 кДж/моль×2×nI2
Q=25,94 кДж/моль×2×0,2362 мольQ=25,94 кДж/моль×2×0,2362 моль
Q≈12,22 кДжQ≈12,22 кДжТаким чином, під час взаємодії 60 г йоду з 60 г водню поглинається приблизно 12,22 кДж
Объяснение: