напиши невеликий есе на тему роль природи в житті людей в стародавнього сходу ДАЮ 15 БАЛОВ!!
Ответы
Ответ:
изи
Объяснение:
У стародавньому Сході природа відігравала важливу роль у житті людей, формуючи їхню культуру, віру і щоденний спосіб існування. Природа вважалася невід'ємною частиною космічного порядку, а взаємодія з нею була ключовою для духовного і фізичного розвитку.
Перш за все, природа вважалася священною. Мудреці та священики в Сході розглядали природні явища як виявлення вищої сили або богів. Вони шанували різноманіття природних елементів - вогню, води, землі та повітря - і вбачали у них символи космічного балансу.
Природа також впливала на ритуали та обряди. Сезонні зміни, такі як весняне пробудження або осіннє збагачення, відзначались святами та обрядами подяки богам за щедрі дари природи. Це сприяло формуванню колективного світогляду та соціальної єдності.
У стародавньому Сході природа також визначала господарську діяльність. Землеробство, рибальство та скотарство були основними галузями господарювання, а їхній успіх залежав від природних факторів. Люди вивчали природні закономірності, щоб влучно визначати час для сівби, збирання врожаю та міграцій скоту.
Узгодження з природою впливало і на філософію. Великі мислителі, такі як Лао-цзи та Конфуцій, закликали до гармонії з природою та відмови від прагнення до матеріального над натуральним.
Отже, у стародавньому Сході природа була не лише ресурсом для виживання, але й основою для релігійних, культурних та філософських переконань. Взаємодія з природою визначала спосіб життя і сприяла формуванню унікальних цінностей цівілізацій того часу.
Ответ:
Характерні риси культури Стародавнього Сходу
Перехід від первісної культури до перших цивілізацій відбувався насамперед на території, де були сприятливі природні умови. У субтропічній зоні Близького Сходу, в долинах рік Тигру, Євфрату та Нілу, сформувалися ранньокласові цивілізації і перші держави Месопотамії та Єгипту (IV-III тис. до н. е.), а у долинах рік Інду, Гангу, Хуанхе і Янцзи держави Індії та Китаю (III-II тис. до н. е.). Народи Стародавнього Сходу першими перейшли до штучного зрощення, застосування плугу, колеса, гончарного кругу.
Перехід до більш прогресивних форм землеробства та скотарства, широке використання металів, розвиток торгівлі та ремесла вплинули на підвищення продуктивності праці, зумовили виникнення майнової нерівності та соціального розшарування. Все це прискорило процес утворення перших держав, які утверджувалися у багатьох країнах Стародавнього Сходу у формі так званої "східної деспотії", при якій вся влада зосереджувалася в руках правителя держави (царя, фараона, імператора). Це одна із характерних рис перших цивілізацій.