Задача:
обчисліть масу міді, яку можна одержати, використавши 16г купрум(іі) оксиду і 2,24л водню.
Напишіть будьласка з дано
Ответы
Відповідь:
Дано:
Маса купрум(II) оксиду = 16 г
Об'єм водню = 2,24 л
CuO + H2 → Cu + H2О
Молярна маса CuO = 79,545 г/моль молярна маса міді (Cu) = 63,546 г/моль, а молярна маса кисню (O) = 15,999 г/моль)
Відношення між масою CuO і масою Cu у реакції: 1:1
Найперш необхідно перетворити об'єм водню у молі, використовуючи загальне газове рівняння: PV = nRT
де P - тиск (при нормальних умовах 1 атм), V - об'єм в літрах, n - кількість речовини в молях, R - універсальна газова стала (0,0821 л⋅атм/(моль⋅K)), T - температура у Кельвінах (при нормальних умовах 273 К).
(Пишемо) Тоді:
n(H2) = PV / RT = (2,24 л) / (0,0821 л⋅атм/(моль⋅K) x 273 К) = 0,1084 моль
(Пояснення) Оскільки масове відношення CuO до Cu у реакції складає 1:1, ми отримаємо таку ж кількість молей Cu:
n(Cu) = 0,1084 моль
Тепер можемо обчислити масу Cu:
Маса Cu = молярна маса Cu x n(Cu) = 63,546 г/моль x 0,1084 моль = 6,881 г
Отже, за даними параметрами, маса міді, яку можна одержати, становить 6,881 г.