«Мандри Лемкеля Гуллівера 2. Взаемодія романтизму та реалізму відбувалася ... А) у другій половині 18 століття б) на початку 19 століття в)у другій половині 19 століття г) на початку 20 століття 3. Що приваблювало мiстера Рочестера в гувернанні Джейн Ейр (Ш.Бронте "Джейн Ейр")? A) Kpaca, вихованiсть, гарна освіта б) гiднiсть, самостійність, волелюбство в) веселість, доброта, щирість. 4. Передумова людського щастя за думкою Джейн Ейр у романі Ш.Бронте "Джейн Ейр" - не А) мати можливість бути фінансово незалежною у суспільстві, жити, як забажається, Б) мати досить велики гроші, щоб бути шановною дамою, забути приниження дитинства та юнацтва, В) мати гроші, щоб присвятити себе служінню Богу, разом з кузеном Сент-Джон Рiверсом займатися мiсiонерською діяльністю; Г) мати можливість бути самою собою, тобто відчувати згоду серця й розуму, думки й почуття, робити добро, своïм теплом зігрівати iнших 5. Як ставилися кузени до Джейн ("Джейн Ейр" Шарлотта Бронте)? А) любили з нею гуляти б) вона для них була рiдною в) били, ображали, зневажали дружили 6. Яка була таємниця у містера Рочестера? А) Він був одружений б) він отримав спадок незаконно в) у нього були великі борги г) у нього були діти 7. містера Рочестера? А) бо дружина його померла б) матеріальне становище змусило в) бо не могла йому відмовити г) бо була вагітна 9. Віднови послідовність подій в романі Ш.Бронте «Джейн Ейр», позначивши цифрами (2 бали): 7-Джейн Ейр - вчителька в сiльськiй школi 8 - бійка Джейн з кузеном Джоном; 9 - смерть подружки Елен Бернс: 10-освiдчення в коханнi мiстера Едварда Рочестера до Джейн Ейр; 1-втрата зору містером Рочестером; 2-Джейн Ейр -учениця Ловуда; 3- Джейн залишили на ніч в червоній кімнаті Гейстед-холу; 4-приїзд Джейн в Торнфiлд-хол; 5-пропозиція одруження від Джона Рiверса; 5-Джейн вiдвiдує помираючу тiтку -iсiс Рiд. г) поважали. 12 - Джейн Ейр приїжджає в Ферндін. 0. Доведіть, що роман Ш. Бронте «Джейн Ейр» мас риси -романтизму. реалізму. 11 - Джейн отримує спадкід дядька: Дайте розгорнуті і аргументованi вiдповiдi на питання з посиланням на текст (кожна відповідь 3 бали) 1. Як вирішується проблема жiночого щастя в романі Ш. Бронте «Джейн Ер»? 2. Письменник Вільям Теккерей назвав Шарлотту Бронте англійською Жанною д'Арк. Чи жна назвати героїню її найвідомішого роману Джейн Ейр іменем цієï мужньоï Французької вчини-воïна? Поясніть свою точку зору, використавши факти з тексту. g
Ответы
Ответ:
1. Взаємодія романтизму та реалізму відбувалася:
- б) на початку 19 століття.
2. Що приваблювало містера Рочестера в гувернантці Джейн Ейр (Ш.Бронте "Джейн Ейр")?
- б) гідність, самостійність, волелюбство.
3. Передумова людського щастя за думкою Джейн Ейр у романі Ш.Бронте "Джейн Ейр":
- г) мати можливість бути самою собою, тобто відчувати згоду серця й розуму, думки й почуття, робити добро, своїм теплом зігрівати інших.
4. Як ставилися кузени до Джейн ("Джейн Ейр" Шарлотта Бронте)?
- в) били, ображали, зневажали.
5. Яка була таємниця у містера Рочестера?
- а) Він був одружений.
6. Чому містер Рочестер взяв участь у війні?
- б) матеріальне становище змусило.
7. Відновіть послідовність подій в романі Ш.Бронте «Джейн Ейр»:
- 2-Джейн Ейр -учениця Ловуда; 3-Джейн залишили на ніч в червоній кімнаті Гейстед-холу; 4-приїзд Джейн в Торнфілд-хол; 7-Джейн Ейр - вчителька в сільській школі; 8-бійка Джейн з кузеном Джоном; 9-смерть подружки Елен Бернс; 10-освідчення в коханні містера Едварда Рочестера до Джейн Ейр; 11-Джейн отримує спадок від дядька; 12-Джейн Ейр приїжджає в Ферндін.
8. Доведіть, що роман Ш. Бронте «Джейн Ейр» має риси романтизму та реалізму.
- В романі спостерігається поєднання романтичних елементів (емоційні переживання героїні, тема індивідуалізму) та реалістичного зображення соціального середовища.
9. Як вирішується проблема жіночого щастя в романі Ш. Бронте «Джейн Ейр»?
- Проблема жіночого щастя вирішується через самостійність, гідність та здатність бути самою собою, а не підпорядковуватися соціальним стереотипам.
10. Чому Джейн Ейр порівнюють із Жанною д'Арк?
- Зокрема через мужність, силу характеру та незалежність в обличчі соціальних викликів.
Будь ласка, дайте знати, якщо у вас є ще які-небудь питання чи якісь додаткові уточнення.