Предмет: Химия, автор: annagaponova987

Обчислити масу (у г) продукту каталітичної гідратації етену об’ємом 65 л (н.у.), об’ємна частка домішок метану становить 48%.

Ответы

Автор ответа: vitalik21astahov2009
1

Ответ:

Для обчислення маси продукту каталітичної гідратації етену потрібно взяти до уваги об'єм суміші етену з метаном (65 л), а також об'ємну частку метану (48%).

За стехіометрією реакції каталітичної гідратації етену:

C2H4 + H2O -> C2H5OH

Звертаємо увагу, що метан в реакції не бере участі.

Об'єм етену = 65 л - (65 л × 48%) = 65 л - 31.2 л = 33.8 л

Об'єм етену переводимо в моль:

Молільний об'єм етену = об'єм етену / об'єм при нормальних умовах (н.у.) = 33.8 л / 22.4 л/моль = 1.51 моль

Відповідно до стехіометрії реакції, кожен моль етену дає 1 моль етанолу.

Тому, маса етанолу = молільний об'єм етену × молярна маса етанолу

Маса етанолу = 1.51 моль × 46.07 г/моль (молярна маса C2H5OH)

Отже, маса продукту каталітичної гідратації етену складає:

Маса етанолу = 69.6557 г

Отже, маса продукту каталітичної гідратації етену становить 69.6557 г.

Похожие вопросы
Предмет: География, автор: ZaraDasda
Предмет: Английский язык, автор: anastasiamelnic72