скласти гроно символів поезії "Чоловічий танець"
Ответы
Ответ:
Тема: Із сучасної української поезії. В.Герасим’юк «Чоловічий танець» та І.Малкович «Із янголом на плечі»
Мета: ознайомити школярів із творчістю сучасних українських митців – Василя Герасим’юка та Івана Малковича, поглиблювати навички аналізу ліричного твору, розвивати навички виразного усвідомленого читання віршів, висловлення власних роздумів, навіяних прочитаним (почутим); розвивати пам'ять, увагу, світогляд школярів, уміння робити висновки та узагальнення; виховувати почуття любові до поетичного слова, поваги до звичаїв і традицій рідного народу та загальнолюдських засад гуманізму.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь. Інтерактивний урок «без підручника».
Обладнання: відеоматеріали.
Перебіг уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Оголошення теми, мети уроку
Уявімо, що ви не учні 8 класу, а, наприклад, журналісти, які відвідали Україну аби дослідити сучасну українську поезію. А я не вчитель, а ваш гід у цій захопливій подорожі. Отже, мета вашого дослідження – сучасна українська поезія, її джерела та сьогодення. Об’єкти дослідження – сучасні українські поети Василь Герасим’юк та Іван Малкович. Тож, ласкаво прошу, шановні дослідники українського поетичного слова!
ІІІ. Основний зміст уроку
Слово вчителя
Українська мова – одна з милозвучніших мов світу, українці – співуча, поетична нація. Українські фольклор, звичаї, традиції, обрядовість – багата, розмаїта скарбниця, що стала джерелом натхнення для багатьох поколінь українських митців. Серед них всесвітньовідомі майстри слова: І.Котляревський, М. Старицький, Леся Українка, М. Коцюбинський, І.Франко, Тарас Шевченко… Але ж, зауважите ви, це представники минулих століть, а чим зараз живе українська поезія, які її представники, чи є твори, що не залишають читача байдужими? Так! – відповім я, але хочу запитати й у вас – Які українські чоловічі танці ви знаєте, що можете про них розповісти? (очікувана відповідь – «Гопак», танець козаків, рухливий, запальний, вимагає певної фізичної підготовки, існує й бойовий гопак).
2. Робота з відеоматеріалами до поезії «Чоловічий танець».
Я хочу вас ознайомити ще з одним українським чоловічим танцем – стародавнім, таємничим, ритуальним, оспіваним у поезії Василя Герасим’юка. Тож надамо слово автору (відео 1)
Як називається танець, про який йдеться у вірші? (Аркан)
Чи знаєте ви значення цього слова? (довга мотузка з зашморгом для того, щоб ловити тварин)
Хто ще застосовував подібні мотузки? (ковбої, назва мотузки - ласо)
Як ви вважаєте, цей танець подібний до «Гопака»?
Пропоную вам послухати мелодію «Аркану» (відео 2)
Які враження від почутого?
Якщо «Гопак» є танцем козаків, то хто танцював «Аркан»? (гуцули)
То яким ви тепер уявляєте цей танець?
Давайте поглянемо на нього (відео 3)
Який рух є головним у цьому танці? (чоловіки танцюють у колі)
Що символізує коло? (безкінечність життя)
Що символізує саме чоловіче коло? (чоловіки несуть на своїх плечах відповідальність, вони – захисники сім’ї, роду, країни,світу)
Чи є мотиви цього древнього танцю, закладені у ньому символи актуальними нині? (відео 4)
Отже, справедливою є думка про те, що майбутнє, минуле і сьогодення – це одне ціле. Сучасне покоління повинне знати та шанувати свою минувшину – а це не лише історія, а й традиції, звичаї, певні обрядові дійства, щоб передати їх у майбутнє. І тоді коло життя української нації не зможуть розірвати ніякі вороги.
3. Робота з відеоматеріалами до поезії «Із янголом на плечі»
- З чим асоціюється у вас слово «балада»? (ліричний вірш, який оспівує кохання, героїчну або історичну подію тощо, балада була популярною у середньовіччі, згодом цей жанр набув більше соціально – побутового змісту)
- Як ви вважаєте, хто такі янголи і чи існують вони насправді?
- Чи знаєте ви повір’я, що на плечі кожної людини сидить янгол?
Я запитувала про янголів не з цікавості, хочу запропонувати вашій увазі сучасну баладу і знову надаю слово автору (відео 5)
Про кого ця балада?
Яким ви уявляєте цього подорожнього?
Коли жанр балади тільки виник у Франції, це була не стільки поезія, скільки танцювально – музична композиція. Як ви вважаєте, чи можливо цю поезію покласти на музику і створити пісню? (відео 6)
Яка гарна, ніжна, лірична композиція, чи не так? А чи можна уявити її виконання у іншому ритмі? (відео 7)
ІV. Рефлексивний етап
Ось ми повертаємося з нашої мандрівки сучасною українською поезією. Ви знову стаєте учнями 8 класу, тож я хочу почути ваші думки щодо почутого та побаченого протягом уроку. Продовжте речення - сьогодні на уроці я:
відчув/відчула....,
зрозумів/зрозуміла...,
усвідомив/усвідомила...,
дізнався/дізналася нове…,
мені сподобалося…,
мені не сподобалося…,
мені запам’яталося…
Объяснение:
Короч я не совсем поняла ето?