Предмет: Химия,
автор: rubelmaksum2404
Обчисліть об'єм водню (н.у), який виділиться при взаємодії цинку з розчином хлоридної кислоти масою 200 г (масова частка НСІ становить 18,25%)
Даю 20 балов!!!!!
Ответы
Автор ответа:
2
Спочатку визначимо кількість речовини цинку, яка взаємодіє з кислотою. Для цього використовуємо формулу:
n = m/M,
де n - кількість речовини (у молях), m - маса речовини (у грамах), M - молярна маса речовини (у г/моль).
Молярна маса цинку (Zn) дорівнює 65,38 г/моль.
m(Zn) = n(Zn) * M(Zn).
Далі, використовуючи реакційну рівняння, визначимо співвідношення між кількістю речовини цинку і кількістю речовини водню:
Zn + 2HCl -> ZnCl2 + H2.
З рівняння видно, що 1 моль цинку утворює 1 моль водню. Тому, кількість речовини водню (n(H2)) буде дорівнювати кількості речовини цинку (n(Zn)).
Таким чином, ми отримаємо об’єм водню (V(H2)) за допомогою формули:
V(H2) = n(H2) * Vm(H2),
де V(H2) - об’єм водню (у літрах), n(H2) - кількість речовини водню (у молях), Vm(H2) - молярний об’єм водню (у л/моль), який при нормальних умовах становить 22,4 л/моль.
Тепер розрахуємо:
1. Кількість речовини цинку (n(Zn)):
n(Zn) = m(Zn) / M(Zn) = 200 г / 65,38 г/моль = 3,05 моль.
1. Кількість речовини водню (n(H2)):
n(H2) = n(Zn) = 3,05 моль.
1. Об’єм водню (V(H2)):
V(H2) = n(H2) * Vm(H2) = 3,05 моль * 22,4 л/моль = 68,32 л.
Отже, об’єм водню, який виділиться при взаємодії цинку з розчином хлоридної кислоти, становить 68,32 л.
n = m/M,
де n - кількість речовини (у молях), m - маса речовини (у грамах), M - молярна маса речовини (у г/моль).
Молярна маса цинку (Zn) дорівнює 65,38 г/моль.
m(Zn) = n(Zn) * M(Zn).
Далі, використовуючи реакційну рівняння, визначимо співвідношення між кількістю речовини цинку і кількістю речовини водню:
Zn + 2HCl -> ZnCl2 + H2.
З рівняння видно, що 1 моль цинку утворює 1 моль водню. Тому, кількість речовини водню (n(H2)) буде дорівнювати кількості речовини цинку (n(Zn)).
Таким чином, ми отримаємо об’єм водню (V(H2)) за допомогою формули:
V(H2) = n(H2) * Vm(H2),
де V(H2) - об’єм водню (у літрах), n(H2) - кількість речовини водню (у молях), Vm(H2) - молярний об’єм водню (у л/моль), який при нормальних умовах становить 22,4 л/моль.
Тепер розрахуємо:
1. Кількість речовини цинку (n(Zn)):
n(Zn) = m(Zn) / M(Zn) = 200 г / 65,38 г/моль = 3,05 моль.
1. Кількість речовини водню (n(H2)):
n(H2) = n(Zn) = 3,05 моль.
1. Об’єм водню (V(H2)):
V(H2) = n(H2) * Vm(H2) = 3,05 моль * 22,4 л/моль = 68,32 л.
Отже, об’єм водню, який виділиться при взаємодії цинку з розчином хлоридної кислоти, становить 68,32 л.
Похожие вопросы
Предмет: Окружающий мир,
автор: gordonnotcringe
Предмет: География,
автор: quwa13a
Предмет: Математика,
автор: milanaklavina546
Предмет: Литература,
автор: kadieveldar07
Предмет: Русский язык,
автор: yunusovas08