помогите пожалуйста 25баллов дам

Ответы
4.Металдарды оксидтерінен жоғары температурада, тотықсыздандырғыштарды (С, СО, Н₂, AI, Mg, Ca т.б.) қолданып алу:
MO, + C = CO2 + Ме немесе M₂O + CO = CO2 + Me Fe2O3 +2Al = 2Fe + Al2O3
2. Сульфидтерін жағу арқылы оксидтерін алып, оксидтерін тотықсыздандыру арқылы металл алу.
1 саты - М.Ѕ,+O2=MO,+SO₂
2 саты - МО + С = СО₂ + Ме немесе MO + CO = CO2 + Me
5.а) Х - Мg немесе Zn
Q- CuO, ZnO, PbO
b)Берілгені :
m(MeO)=24r
(қоспа)=8%
Т/к: m(Me)-?
шешуі:
бір нұсқасын таңдап, Ме - мырыш, сонда, реакция теңдеуі :
ZnO+H2=Zn+H2O
• формула арқылы шешкенде:
m(meO)*w(қоспалар)/100%)
24г-((24*8%)/100%)=24г-1,92г-22,08г
Реакцияға түскен мырыш оксидінің мөлшерін табайық:
u(ZnO)=m(ZnO)/M(ZnO) = 22,08г/(65г/моль+16г/ моль) = 22,08г/81 (г/моль)=0,273 моль,
реакция теңдеуінен: u(ZnO)=u(Zn)=0,273 екенің табамыз
үздік жауап беріңізші