Предмет: Українська мова, автор: mavrodiynasty2021

написати твір на тему морально етичне виховання допоможіть пж тільки щоб було десь речень 7-8 дам багато балів​

Ответы

Автор ответа: denucdenucuk
0

Відповідь: Моральне виховання — основа розвитку і формування особистості, що усвідомлювалася з давніх-давен народною педагогікою та вченими - дидактами, які наголошували, що підготовка людини-громадянина не може зводитися тільки до її освіти і розумового розвитку. Ще відомий давньоримський філософ Сенека радив: «Навчи спершу добрих правил моралі, а потім — мудрості, бо без перших важко навчитися останніх».

Класики педагогіки (К.Ушинський, Я.Корчак, В.Сухомлинський), сучасні педагоги-гуманісти (Ш.Амонашвілі, О.Захаренко, О.Я.Савченко), психологи І.Ф.Харламов, І.Д.Бех, В.А.Киричок у своїх працях компетентно висвітлюють питання морального виховання, етики людських взаємин.

Морально-етичне виховання – виховна діяльність школи і сім’ї, що має на меті формування стійких моральних якостей, потреб, почуттів, навичок і звичок поведінки на основі засвоєння ідеалів, норм і принципів моралі, участь у практичній діяльності.

Мета – виховання основ морально-ціннісного ставлення до навколишнього світу, людей, сім’ї, самого себе, відповідно до правил і норм загальнолюдської моралі, виховання любові до Батьківщини.

В.О. Сухомлинський зазначав: «Моральність у шкільному житті повинна стати етичною практикою – в цьому, на мій погляд, одна із умов тієї єдності навчання і виховання, про яку так багато говориться і яка ще не стала реальністю. Моральність стає етичною практикою тоді, коли поняття про зобов’язаність, про добро і зло, про моральні цінності одухотворяються живою людською пристрастю вчителя і учня – відданістю і любов’ю, непримиренністю і ненавистю, прагненням до ідеалу, взаємовідносинами однодумців і спільників» [8]

Доторкнутися до спадщини В.О.Сухомлинського можна через критичний аналіз усіх його книг, в яких автор наводить приклади етичної поведінки школярів, розглядаються життєві ситуації взаємодії вчителів з учнями, учнів із батьками. Причому для вчителя початкових класів настільною книгою завжди є книга Вчителя вчителів «Серце віддаю дітям». А оповідання етичного змісту для учнів міститься в «Хрестоматії з етики» В.Сухомлинського, у виданих сучасних збірках та окремих дитячих книжечках письменника та педагога В.Сухомлинського.

І в наш час ми продовжуємо розв’язувати багато моральних задач, які стоять перед сучасними дітьми, їх батьками та вчителями та потребують сучасних методів навчально-виховної роботи.

Моїм завданням було вивчення творчості педагога-гуманіста В.О.Сухомлинського, критичне осмислення його праць та поглядів на морально-етичне виховання учнів.

Предметом дослідження –- морально-етичне виховання за творами В.О.Сухомлинського для учнів у сучасній початковій школі.

Метою дослідження було з’ясування впливу творів В.О.Сухомлинського на морально-етичне виховання молодших школярів завдяки співпраці школи і родини.

Впевнена, що спільне родинне та шкільне морально-етичне виховання за творами видатного українського педагога і письменника В.О.Сухомлинського оптимізується у класі-родині, бо за його словами «Тільки разом з батьками, спільними зусиллями вчителі можуть дати дітям велике людське щастя».

Звертаючись до праць В.О.Сухомлинського, його «Хрестоматії з етики», бачимо, що мета педагога – виховання високоморальної особистості, «Справжньої людини». («Шляхетної людини» - за Ш.Амонашвілі.)

"Ти живеш серед людей. Не забувай, що кожний твій вчинок, кожне твоє бажання позначається на людях, що тебе оточують … Роби все так, щоб людям, які тебе оточують, було добре» - одне з правил моральної культури учня за В.Сухомлинським.

Залишені нам у спадок правила показують, стати такою людиною він бажав кожному.

Сучасні педагоги і психологи наголошують, що бажання «стати кращою» є у кожної дитини.

Анкетування показує, що всі батьки сучасних дітей хочуть бачити своїх дітей ввічливими, вихованими, культурними. Бо тільки таку людину поважають оточуючі. Культурна людина бажана в будь-якому середовищі. Гарантом цьому є засвоєння моральних норм та цінностей, цілеспрямована і систематично організована поведінка дітей при співробітництві з батьками.

Тому питання «Морального - етичне виховання молодших школярів за творами В.Сухомлинського» заслуговує на особливу увагу, бо вони – потужний засіб морального виховання школярів і дорослих. (Додаток)

О.Я.Савченко, автор підручників «Літературне читання» для початкових класів, підкреслює: «Спираючись на свій величезний педагогічний досвід, глибоке розуміння світу дитинства, знаючи безмежну довіру дітей до вчителя, Василь Олександрович поступово створює авторську педагогічну систему виховання і розвитку молодших школярів засобами художнього слова, яке він уважав найкращим виразником складних морально-етичних ідей». [5]

На її думку, В.О. Сухомлинський вперше … «почав створювати філософію для дітей (хоча йдеться про філософію для дітей, але за змістом, глибиною і обсягом охоплення понять, вона зовсім не дитяча, бо у змісті творів розкриваються тією чи іншою мірою загальнолюдські, національні, колективні, індивідуальні цінності життя і філософські смисли)».

Пояснення:


mavrodiynasty2021: я попросила написати а не скопірувати з інета і просила 7-8 речень!!!
Похожие вопросы