Предмет: История, автор: khmurenko2010

Вибачте дані історичні джерела?

Приложения:

aktor3500: Вибачаю

Ответы

Автор ответа: aktor3500
0

"Златник Володимира" — перша золота монета Русі, карбувалася у Києві при князі Володимирі Святославичі (980–1015). Це рідкісний артефакт — зараз існує лише 10 таких монет в українських музеях. На лицьовій стороні монети зображено портрет князя, сидячого на троні, у шапці з підвісками та хрестом на грудях. Біля плеча князя знаходиться тризуб — княжий знак Рюриковичів. Відомо про десять монет із написом "ВЛАДІМІР' НА СТІЛ" на лицьовій стороні.

На зворотному боці монети зображено погрудне зображення Христа, який тримає Євангеліє у лівій руці. На обох сторонах монети є подвійний обідок з точок. Точна назва цих монет залишається невідомою.

Автор ответа: octtumveronika
1

Відповідь:Київська Русь і зникнення гривні

У 11 столітті гривня використовувалася як грошова одиниця в Київській Русі і виготовлялася із золота. Згідно з Початковим літописом, 300 гривень на рік було "новгородським податком", встановленим Олегом Новгородським, який правив у Києві в той час. Грошова одиниця називалася "гривня кун" і в різні періоди часу дорівнювала різній кількості монет, які називалися ногат, кун, різан і виверт. Як грошова та вагова одиниця гривня залишалася постійним платіжним засобом протягом багатьох століть.

"Вагова гривня" змінювалася залежно від ваги кунних монет, яким вона дорівнювала. "Грошова гривня" не зазнала жодних змін і карбувалася в різних регіонах. Загалом історики говорять про кілька типів гривень: київська, новгородська, чернігівська, татарська та литовська.

Інші монети, що карбувалися руськими князями, не називалися гривнями, але мають історичне значення, оскільки були першими державними документами, на яких був зображений український символ - тризуб. Карбування національної валюти започаткував Володимир Великий. Історики пов'язують цю подію з перемогою Володимира над Візантією, прийняттям християнства та політичною силою Київської Русі.

Монети, запроваджені Володимиром Великим, відповідали візантійській традиції карбування монет. Багато країн Західної Європи копіювали дизайн римських монет, коли переходили на карбування монет. Монети Київської Русі, навпаки, мали унікальні портрети князів і старосхіднослов'янські написи. Точні назви монет не збереглися, але в нумізматиці їх прийнято називати "златник" і "срібляник", що походять від золота і срібла відповідно.

На аверсі монети зображено князя, який сидить на троні, тризуб і напис - "Володимир на столі". На реверсі монети зображено Ісуса Христа та напис "А це його золото". Традицію карбування монет продовжили Ярослав Мудрий та Святополк І Київський.

Однак наприкінці 12-14 століть, коли Київська Русь вступила в період феодальної роздробленості, карбування монет припинилося. Замість них в якості грошей використовувалися злитки срібла, які називалися "гривнями". У 15 столітті карбований у Новгороді рубль витіснив гривню з обігу - вона залишилася просто ваговою одиницею, що дорівнювала приблизно 200 грамам.

У 17 столітті Богдан Хмельницький планував ввести в Україні монети як грошову одиницю. Під час повстання 1648-1654 років він хотів запровадити незалежну фіскальну політику, вважаючи її однією з головних ознак держави. Однак археологічних артефактів, які б підтверджували, чи втілилися його наміри в життя, немає.

Пояснення: https://golden.com/wiki/Ukrainian_hryvnia-BWWDXK

Похожие вопросы
Предмет: История, автор: nargiza335646
Предмет: Математика, автор: elnur17042000