Друзі допоможіть мені будь ласка, хто може. Даю 100...Завдання 2. Експериментально з’ясуйте вплив площі поверхні контакту реагентів і температури на швидкість хімічних реакцій. Хід виконання 1. Зважуванням встановіть масу 2-3 невеликих залізних цвяхів. 2. У дві пробірки помістіть по 2-3 такі цвяхи. 3. Зважте дві порції залізних ошурків масою, що дорівнює масі цвяхів, поміщених вами в перші дві пробірки. 4. Помістіть ошурки в третю та четверту пробірки. 5. Для подальшого виконання завдання відміряйте й помістіть у всі чотири пробірки по 2 мл розбавленого розчину сульфатної кислоти. Розчин кислоти перед виливанням у четверту пробірку розбавте вдвічі водою. 6. Спостерігайте й порівнюйте швидкість реакції заліза з розбавленою сульфатною кислотою в кожній пробірці. 7. Злегка нагрійте вміст першої пробірки. Спостерігайте за зміною швидкості реакції після нагрівання. Усі спостереження фіксуйте в зошиті.
8. Поясніть результати, одержані під час виконання цього завдання.
Зробіть висновки про те, чи вдалося вам на дослідах переконатись у впливі чинників (яких саме?) на швидкість реакції заліза з розбавленою сульфатною кислотою.
Ответы
Для проведення експерименту з вивчення впливу площі поверхні контакту та температури на швидкість хімічної реакції між залізом і розбавленою сульфатною кислотою, слід виконати такі дії:
Підготовка залізних цвяхів:
Зважте масу 2-3 невеликих залізних цвяхів.
Розміщення залізних цвяхів у пробірках:
Розмістіть по 2-3 зважених цвяхи у дві пробірки.
Додавання залізних ошурків:
Зважте дві порції залізних ошурків такою масою, яка дорівнює масі цвяхів у перших двох пробірках.
Помістіть ошурки у третю та четверту пробірки.
Додавання розчину сульфатної кислоти:
Додайте усім чотирьом пробіркам по 2 мл розбавленого розчину сульфатної кислоти.
Розчин кислоти перед виливанням у четверту пробірку розбавте вдвічі водою.
Спостереження за реакцією:
Спостерігайте та порівнюйте швидкість реакції між залізом та розбавленою сульфатною кислотою в кожній пробірці.
Нагрівання першої пробірки:
Злегка нагрійте вміст першої пробірки та спостерігайте за зміною швидкості реакції після нагрівання.
Фіксація спостережень:
Запишіть всі спостереження в зошиті.
Пояснення результатів та висновки:
Поясніть отримані результати, звертаючи увагу на зміну швидкості реакції при різних умовах (розмір поверхні контакту, температура).
Зробіть висновки про вплив чинників (площа поверхні, температура) на швидкість реакції між залізом та сульфатною кислотою.