БУДЬ ЛАСКА, ДОПОМОЖІТЬ!!!!! ДАМ 30 БАЛЛІВ!!! ПЕРЕКАЗАТИ ДОКЛАДНИЙ УСНИЙ ТЕКСТ ПУБЛІЦИСИЧНОГО СТИЛЮ!!!!
Слухаючи народні пісні, читаючи перекази та історичні романи, кожен із нас виявляє героя в собі, відчуває в собі козацьку душу! Козак-характерник не вразливий до шабель і куль, здатний проходити крізь вогонь та воду, читати чужі думки й розмовляти з тваринами. То хто ж із сучасних молодих людей не хотів би бути на нього схожим?!! Виявляється, такі є. Вони обурюються у «Фейсбуці»: «Усе це шароварщина, повернення в нафталін та архаїку». Так, уславлення козацтва легко може перетворитися на шароварництво, якщо героїзувати й підносити лише зовнішні його ознаки. На вулицях міст усе частіше можна зустріти юнака не лише у вишиванці, а й у шароварах і з козацьким оселедцем. Одяг і зачіска — питання смаку, проте це вияви зовнішнього наслідування приналежності до козацтва. Адже головне не одежа і навіть не воєнна вправність і фізична сила козака, а сила його духу, відданість і вірність рідній землі, яка й робила його незборимим! Нафталіном попахує і звичка вшановувати козацтво у виразно застарілих формах: довжелезних, сповнених розтягнутих діалогів і безкінечних танців відеофільмах, повторах у дитячих книжках давно всім відомих легенд про Січ і козацьких прислів’їв. Як писав Максим Рильський, «нове життя нового прагне слова». А ще — сучасних, цікавих дітям і молоді засобів популяризації подвигів наших предків. У вітринах книгарень нині бачимо історію, переосмислену й надруковану для сучасної дітвори — цифрового покоління українців. Історичні факти викладено цікаво, жваво, захопливо. Запорізькі козаки постають персонажами блокбастерів, героями яскравих коміксів. Нові форми викладу передають традиційний зміст по-новому!
Нині у світі працює так званий закон платформи, що забезпечує вільний і безперешкодний обмін інформацією. Панівним стає контент, тобто зміст, який людина творить і поширює, сприймає і засвоює. Саме від того, який зміст ти твориш, залежить, як і яким сприйматиме тебе світ. Оповіді про козаків мають бути оптимістичні, скеровані на пробудження в людях самосвідомості, упевненості у своїх силах. Необхідно перепрограмувати українців із комплексу меншовартості на впевненість у своїх можливостях, спроможності змінювати життя на краще! Українська молодь не просто може щось змінювати — вона є саме тим поколінням, яке змінює! Наша молодь — рушій і джерело змін! Нам необхідний перехід в усвідомлення того, що ми є нащадками героїв, а не слухняних і покірних свинопасів. Суспільство потребує сучасних героїв, які переймають від предків усе найкраще! Французи осучаснили своїх Астерікса і Обелікса. У Гонконгу творці кінобойовиків створили цілу індустрію кунг-фу. Японці підносять свою історію і саме на її основі перепрограмовують свою культуру. Увесь світ знає, що людина в капелюсі з кольтом — це ковбой, у кімоно і з катаною — самурай. Тепер світ має усвідомити й запам’ятати, що спритний воїн із шаблею й чубом — український козак. Його має впізнавати кожна дитина на планеті. Світ шанує свою історію, плекає міфи, підносячи в них усе найкраще, що успадковано від попередніх поколінь. Міф — це не те, що завмерло в історії, як муха в бурштині, міф — це те, що працює в сучасності! Світ використовує новітні технології, навчає розважаючи. При цьому підтримуються креативні люди, здатні подати всім відомий зміст у захопливій сучасній формі. Настав час укласти зміст наших міфів у популярну форму — або кіноблокбастери, або комп’ютерні ігри, електронні дитячі книжки, мультфільми, комікси. Для того щоб твою історію прочитало і сприйняло якомога більше людей, її потрібно навчитися подавати в новій, сучасній формі.
Ответы
"Подивившись наші фільми та прочитавши книги, ми відчуваємо, що ми, кожен із нас, можемо бути як козаки. Ми бачимо це як вираз нашого характеру, відданість своїй землі, здатність бути сильними, незалежними. Однак, деякі сьогодні вважають це за застаріле, як обертання у нафталін або пусту архаїку. Виявляється, що деякі не хочуть бути пов'язаними з козацтвом, вони вбачають у цьому лише застарілі образи та викривлені стереотипи.
Хоча стиль одягу та зачіски - це питання власного смаку, у цій ситуації це стає зовнішнім наслідуванням козацьких традицій. Але головне в козацтві не в одязі або в воєнній майстерності - це сила духу, відданість своєму народу, що робило козаків такими сильними!
Велика частина спадщини козацтва може виглядати застарілою - давні книги, фільми з довгими діалогами та танцями, повторення вже відомих легенд. Але сучасні форми подання цієї історії - це нове життя для старих фактів! Запорізькі козаки стають героями кіно та коміксів, і їх історія оповідається так, щоб було цікаво та захопливо.
Світ сьогодні переповнений інформацією. Те, яке вміст створюємо, сприймаємо та поширюємо, стає важливим. Ми маємо можливість вибирати, яку історію ми хочемо передати. Оповідання про козаків повинні бути оптимістичними, мотиваційними та спрямованими на пробудження відчуття впевненості в собі. Це час переосмислити наші спадковість та перетворити її на джерело сучасної інспірації та сили!"
План:
- Значення козацтва у сучасному світі.
- Недоліки у відображенні козацької тематики.
- Потреба у створенні нових, сучасних форм викладу історичних фактів.
- Завдання сучасної культури щодо подання історії козацтва.
- Значення міфів у сучасному світі та їхнє відображення через нові технології.
- Популяризація історії через сучасні форми, такі як кіно, комп’ютерні ігри, комікси тощо.
- Необхідність передачі змісту історії у доступній та цікавій формі для сучасного сприйняття.