Предмет: История, автор: angelinahodokovskaa8

Охарактеризуйте роль Кирило-Мефодіївського товариства у процесi національного відродження на украïнських землях у складі Російської імперії середини 19 ст.​

Ответы

Автор ответа: andrianovalera143
1

Ответ:

Кирило-Мефодіївське товариство, створене в середині 19 століття (1846 рік), відігравало значущу роль у процесі національного відродження на українських землях, які входили до складу Російської імперії. Основні аспекти його ролі включають:

1. **Збереження мови та культури:**

Кирило-Мефодіївське товариство вкладало зусилля в збереження української мови та культури в умовах російського панування. Воно підтримувало видання українською мовою, що допомагало зберігати національну ідентичність.

2. **Освіта та просвіта:**

Товариство активно долучалося до розвитку освіти серед українського населення. Школи, курси та видання сприяли поширенню освіти та підвищенню грамотності серед українців.

3. **Політична активність:**

Члени товариства виступали за права українців та їхню культурну автономію в межах Російської імперії. Вони брали участь у виборах та спрямовували свої зусилля на політичну діяльність.

4. **Підтримка інтелектуалів та талановитих особистостей:**

Кирило-Мефодіївське товариство фінансувало та підтримувало українських письменників, поетів та інтелектуалів. Це сприяло виникненню нової літературної та культурної еліти.

5. **Створення історичної свідомості:**

Товариство докладало зусиль до вивчення та збереження історії та культурної спадщини українців. Його діяльність сприяла формуванню національної свідомості серед українців.

В цілому, Кирило-Мефодіївське товариство граво ролю каталізатора національного відродження, сприяючи розвитку української ідентичності та культури в умовах російської імперії.


angelinahodokovskaa8: огромное спасибоо!!!
andrianovalera143: не за что,можешь пожалуйста сделать как лучший ответ
angelinahodokovskaa8: а как?
andrianovalera143: спасибо
Похожие вопросы
Предмет: Українська мова, автор: trertears
Контрольна робота з теми «Дієприкметник як особлива форма дієслова» Тести 1. У якому рядку всі слова – дієприкметники а) Зшитий, холодний, посіяний, теплий; б) підбілений, вимитий, прив'язаний, порослий в) пекучий, печений, занесений, грізний г) несказаний,смажений, червоний, полонений. 2. У якому рядку всі дієприкметники активного стану а) Задуманий, прочитаний, літаючий, сидячий б) посивілий, падаючий, крокуючий, сяючий; в) посинілий, лежачий, підбитий, знесений; г) заражений, замислений, стоячий, забруднений. 3. У якому рядку всі дієприкметники доконаного виду? а) Розбитий, зламаний, скошений, забутий; б) спалений, зігнутий, згасаючий, бажаючий; в) працюючий, побачений, стиснутий, волаючий; г) читаючий, помолоділий, стомлений, співаючий. 4. У якому рядку всі дієприкметники пасивного стану? а) Змелений, схвалений, зварений, намальований; б) зволожений, зів'ялий, знесилений, зібраний; в) пожовклий, осяяний, почорнілий, випечений; г) розв'язаний, змелений, дихаючий, діючий. 5. У якому рядку всі дієприкметники недоконаного виду? а) Позолочений, напоєний, молотий, змелений б) палаючий, плачучий, тертий, ламаний; в) вишитий, написаний, атакуючий, зламаний; г) шитий, просіяний, битий, зораний. 6. Сонце натомлене за день лягло спочити. 7. Хіба можна уявити собі українську хату не заквітчану рушниками? 8. Загублена коником срібна підкова півмісяцем впала на збитий поріг (М. Ткач). 9. Мовчать каштани стомлені і мляві (В. Симоненко). 10. Захоплений сюжетом твору я ділився враженнями. 11. Посаджені навесні дали багатий урожай молоді яблуньки. 12. Стурбований вчинком друга Мишко замислився.​
Предмет: Английский язык, автор: garalinarina