Предмет: Химия, автор: kodzumek85

123. Обчисліть масу цинку, яку потрібно взяти для реакції з надлишком хлоридної кислоти, щоб за допомогою добутого водню перетворити 2 г купрум(II) оксиду на метал




срочно,треба допомога​

Ответы

Автор ответа: dobriakua
1

Дано:

m(CuO) = 2 г

Знайти:

m(Zn) - ?

Розв'язання:

1) Zn + 2HCl → ZnCl2 + H2;

H2 + CuO → H2O + Cu;

2) n(CuO) = m / M = 2 / 80 = 0,025 моль;

3) n(Zn) = n(H2) = n(CuO) = 0,025 моль;

4) m(Zn) = n * M = 0,025 * 65 = 1,625 г;

Відповідь: Маса Zn становить 1,625 г.

Похожие вопросы
Предмет: Литература, автор: damirasyl27
Предмет: Литература, автор: aiman20082604