Предмет: История, автор: 2344447

Назвіть факти які свідчать про період "Руїни" в Україні.

Ответы

Автор ответа: semenovaalisa13
1

Ответ: Смерть Б. Хмельницького стала поворотним моментом в історії Української національної революції; настав етап, який історики визначають як добу Руїни — період постійної боротьби старшинських угруповань за владу, розколу серед української еліти з питань внутрішньої та зовнішньої політики; суспільного розбрату, чужоземної інтервенції, фактично — громадянської війни в Україні. Характерними рисами цього періоду були: постійні війни; заколоти; поділ Української держави на дві частини — Правобережну і Лівобережну (від 1663 р.); переходи гетьманів і старшин із російського боку до польського і навпаки; взаємна боротьба пропольських і промосковських угрупувань старшини; нищівні турецькі і татарські напади тощо. Внутрішньополітична ситуація в Україні ускладнювалася наростанням суперечностей між заможним козацтвом та старшиною з одного боку і козацькими низами, селянами і міщанами — з другого.

В історіографії існує декілька точок зору щодо початку цього періоду:

Руїна почалася ще за гетьманування Б. Хмельницького (в останні роки його життя); особливо посилився розбрат між старшиною після укладення Переяславського договору 1654 і Віленського перемир’я 1656.

Відлік указаного періоду слід вести від 1660, з моменту укладання Ю. Хмельницьким Слободищенського трактату.

Руїна розпочалася з 1663 (найпоширеніша точка зору), коли на Лівобережжі обрали свого гетьмана — І. Брюховецького (1663–1668), а на Правобережжі свого — П. Тетерю (1663–1665).

Завершилася Руїна, як наголошує більшість істориків, початком гетьманування І. Мазепи в 1687.

Похожие вопросы
Предмет: Українська мова, автор: dimapetrovic443
Предмет: Математика, автор: melnikoleksandra25