доведіть, що організм людини- це саморегульована біологічна система
Ответы
Ответ:
Організм людини є саморегульованою біологічною системою через наступні аспекти:
Гомеостаз:
Організм прагне до підтримання сталості свого внутрішнього середовища, щоб забезпечити оптимальні умови для функціонування клітин, тканин і органів. Наприклад, температура тіла, рівень глюкози в крові та інші параметри регулюються, щоб забезпечити стабільність.
Негативний зворотній зв'язок:
Механізм негативного зворотного зв'язку в організмі дозволяє реагувати на будь-які зміни та відновлювати сталість. Наприклад, якщо рівень кисню в крові знижується, це стає стимулом для збільшення дихання та підвищення
подачі кисню в організм.
Системи та органи:
Організм людини складається з великої кількості взаємодіючих систем (нервової, ендокринної, імунної, тощо). Ці системи співпрацюють для забезпечення оптимального функціонування всього організму. Органи виконують специфічні функції і взаємодіють між собою для підтримки життєдіяльності.
Реакція на середовище:
Організм людини реагує на зовнішнє середовище та внутрішні зміни, адаптуючись до них. Це може включати в себе реакції на зміни температури, харчування, стресу та інших факторів.
Саморегуляція метаболізму:
Організм людини регулює свій обмін речовин для забезпечення енергетичних потреб та підтримання рівноваги різних хімічних речовин в клітинах і органах.
Отже, через ці аспекти можна довести, що організм людини є саморегульованою біологічною системою, яка активно управляє своїми функціями для забезпечення життєдіяльності і адаптації до змін у середовищі.
Объяснение:
Ответ:Організм людини є сумою складових його органів, тканин, клітин. Від їх функціонування залежить функціонування організму. Здатність організму до постійності внутрішнього середовища і фізіологічних функцій називається —Гомеостаз.
Однією з найважливіших систем підтримки гомеостазу є серцево-судинна система.
Її функція полягає не просто в підтримці заданого об'єму крові і розподілі її по судинах, а й у зміні постачання крові залежно до зміни потреб тканин у кисні при різних навантаженнях. Недостатнє постачання тканин киснем може бути причиною гіпоксії(кисневого голодування) і загибелі клітин. Крім того, кров бере участь у
1)підтримці кислотно-лужної рівноваги
2) гуморальній регуляції функцій органів і систем 3)переносить гормони та інші біологічно активні речовини від ендокринних залоз до органів.
Система дихання також виконує важливі гомеостатичні функції, а саме —
1)вентиляцію
2) легеневий кровообіг
3) дифузію газів через альвеолярно-капілярну мембрану
4)транспорт газів кров'ю
5) тканинне дихання.
Всі ці дії систем органів людини регулюється в залежності від внутрішніх потреб.
Объяснение: