Предмет: Химия,
автор: kirilllrogalsky
Обчисліть об'єм водню який виділиться в результаті дії на цинк масою 162,5 г достатньої кількості розчину сульфатної кислоти якщо відносний вихід продукту реакції 80%
Ответы
Автор ответа:
0
Відповідь:
48 л
Пояснення:
Запишемо хімічне рівняння реакції цинку з сульфатною кислотою:
Zn + H2SO4 → ZnSO4 + H2
Згідно з рівнянням реакції, на 1 моль цинку (65,4 г) виділяється 1 моль водню (22,4 л).
Отже, теоретична кількість водню, яка виділиться з 162,5 г цинку, становить:
Vтеор = 162,5 / 65,4 * 22,4 = 60 л
Відносний вихід продукту реакції становить 80%, тому фактична кількість водню, яка виділиться, становитиме:
Vфакт = Vтеор * 0,8 = 60 * 0,8 = 48 л
Відповідь: об'єм водню, який виділиться, становить 48 л.
Похожие вопросы
Предмет: Право,
автор: rodiona9313
Предмет: История,
автор: katyar2307
Предмет: Қазақ тiлi,
автор: ronldokakapipi
Предмет: Физика,
автор: valkoinen
Предмет: Геометрия,
автор: bbbbb56