Предмет: Українська література, автор: egeadavid123

як література впливає на характер людини твір роздум обсяг 2 сторінки дам 23 бала​

Ответы

Автор ответа: Veronika14536
0

Відповідь:

Український народ протягом своєї багатовікової історії створив високохудожню літературу, яка посідає гідне місце в світовій культурі. Українська література має велике суспільно-політичне, пізнавальне і виховне значення, бо в ній показано історію народу, його боротьбу проти соціального і національного гніту, боротьбу за волю та щасливе життя. У літературі правдиво відображена соціальна дійсність: різні етапи життя народу, його надії і прагнення. Художня література — вид мистецтва, що є одним із наймогутніших засобів пізнання людини, інструментом впливу надійність. Саме література розвиває свідомість людини, її почуття, волю, психіку, формує людський характер — отже, створює особистість. Письменник узагальнює життєві явища, створює типові образи, виявляючи при цьому своє ставлення до подій. Значення письменника, його творчості, а отже літератури, виявляються у тому, наскільки правдиво виражені інтереси і мрії народу. Художня творчість повинна служити людям. З літературних полотен ми дізнаємося про минуле, про сучасне, бачимо мрії людини. В нашій уяві формуються нові поняття, в душах народжуються не знані досі почуття. Саме літературні твори ми сприймаємо насамперед серцем, а вже потім практичним розумом.

Що цікаво, дослідники рекомендують обирати для читання фантастичну літературу, оскільки вона найбільше розвиває уяву та мислення. Професор космології та астофізики Кембріджа Мартін Ріс стверджує, що постійно радить своїм студентам читати фантастику, а не другорядну наукову літературу. На його думку, це цікавіше, а ймовірність помилки в прогнозах приблизно однакова.

Останнім часом вивчати вплив художньої літератури на розвиток розумових здібностей почали нейробілоги.  Останні результати досліджень в цій галузі опубліковані в журналі Cortex під заголовком «Нейронні основи начитаності та її користь для пізнавальних здібностей» Група дослідників під керівництвом Норін О’Cалліван вирішили знайти пояснення факту, чому читання може приносити користь «розумовому здоров’ю». Вчені стверджують, що читання складної літератури, в тому числі, поезії, вимагає гостроти розумового сприйняття, щоб помічати множинні сенси та значення у творі. А це, в свою чергу, допомагає приймати більш гнучкі та правильні рішення у житті.

Чим більше людина книг читає, тим більше дізнається і запам’ятає нових слів. Новий репертуар залишиться у  внутрішньому словнику вже назавжди. Це сприяє досягненню життєвого успіху – як у приватному, так і в професійному житті. Нові слова стимулюють процеси мислення, що безпосередньо впливає на реальні дії і вираження думок і почуттів. Читання стимулює уяву на створення відео та зображення. Нові знання поєднуються з тими, які вже є. Читання зміцнює «м’язи пам’яті», так само, як і підняття ваги розвиває м’язи культуриста. З кожною новою інформацією, мозок створює нові синапси, покращує роботу вже існуючих і уповільнює процес їхнього відмирання. Завдяки цьому, у вас набагато більше шансів зберегти кращу пам’ять, ніж у людей, що переглядають телепередачі. Коли людина читає, то світ переміщується в інше місце, тому, ви не відчуваєте на цьому тлі труднощів повсякденного життя. Під час читання, всі недоліки повсякденності йдуть у небуття. Дослідження 2009 року показали, що читання протягом кількох хвилин у день, знижує рівень гормонів стресу, навіть до 70%. Завдяки цьому покращується ваше самопочуття і якість сну. Книги передають нам багато цінних повідомлень, а також цікавих фактів із різних областей життя і науки. Це означає, що ми стаємо мудрішими і інтелігентнішими. Ми дивимося на світ із ширшої перспективи, що робить нас набагато об’єктивнішими і дозволяє дистанціюватися від проблем. Під час читання наш мозок працює як плеєр для візуалізації прочитаних уривків. Завдяки цій процедурі поліпшується пам’ять. Ми в змозі швидко і значно довше зберігати інформацію і спогади.

Література ґрунтується на гуманістичних принципах, стверджує вічні загальнолюдські цінності; цим вона і є близькою і вкрай необхідною людям. Письменники у різних за жанрами творах показують різні верстви населення, розкривають талант простої людини, оспівують людей праці, прищеплюють інтерес до власної історії, любов до рідної землі, батьків, до близьких, до ближнього, до братніх народів... Література підтримує людей у тяжкі миті життя, надихає на подвиги заради інших, додає сили у доланні життєвих негараздів, вказує шлях до розв'язання важливих проблем. Цим вона і цінна для кожної нації.

Похожие вопросы