Предмет: Українська література, автор: na90

ПРОШУ СРОЧНО ДАЮ 20 БАЛОВ

1. Перегляньте опублікований матеріал до теми. 2. Знайдіть в інтернеті інформацію про найвагоміші досягнення Івана Франка як для української, так і для світової культури. Запишіть ці відомості у вигляді списку в зошит або підготуйте презентацію та надішліть на перевірку. Приклад: 1. Іван Франко - багатогранна особистість:
письменник, учений, перекладач, публіцист, науковець, політик, громадський діяч, фольклорист, історик, філософ, соціолог, журналіст. 2. Творчість Івана Франка є прикладом для наслідування, наприклад, угорський письменник Г. Стриський (вчився у Львівському університеті) ще за життя Каменяра переклав його твори; художній досвід І. Франка чеські і словацькі письменники-реалісти почали використовувати в 90-х роках XIX ст. Утверджуючи критичний реалізм в українській літературі, він допомагав чеським і словацьким письменникам перейти від романтизму до критичного реалізму. 3. Ім'я Івана Франка носить місто Івано-Франківськ, вулиці в різних населених пунктах, навчальні заклади, бібліотеки, парки.​

Приложения:

Ответы

Автор ответа: vladakuleba2009
0

Відповідь:

Пояснення:

Іва́н Я́кович Франко́ (27 серпня 1856, Нагуєвичі, Дрогобицький повіт, Самбірський округ, Королівство Галичини та Володимирії, Австрійська Імперія — 28 травня 1916, Львів, Долитавщина, Австро-Угорщина) — видатний український поет, прозаїк, драматург, літературний критик, публіцист, перекладач, науковець, громадський і політичний діяч. Доктор філософії (1893), доктор габілітований (1895), дійсний член Наукового товариства імені Шевченка (1899), почесний доктор Харківського університету (1906). Член Всеукраїнського Товариства «Просвіта».

Упродовж своєї понад 40-літньої творчої активності Франко надзвичайно плідно працював як оригінальний письменник (поет, прозаїк, драматург) і перекладач, літературний критик і публіцист, багатогранний науковець — літературо-, мово-, перекладо- й мистецтвознавець, етнолог і фольклорист, історик, соціолог, політолог, економіст, філософ. Його творчий доробок, писаний українською (більшість текстів), польською, німецькою, російською, болгарською, чеською мовами, за приблизними оцінками налічує кілька тисяч творів загальним обсягом понад 100 томів. Усього за життя Франка окремими книгами і брошурами було понад 220 видань, у тому числі понад 60 збірок його оригінальних і перекладних творів різних жанрів. Він був одним із перших професійних українських письменників, тобто заробляв на життя літературною працею.


Батьки:

Батько, Яків Іванович Франко (1802 — 15 квітня 1865), син Івана Франка та Катерини Кімакович, був заможним сільським ковалем. За однією з версій, в яку вірив і сам Іван Франко, батьківський рід походив від німецьких колоністів[11], чим пояснював незвичне прізвище, бо, мовляв, у ньому є «кавалочок німця». Проте згідно з останніми дослідженнями, родина Франків мешкала на теренах давнього Руського воєводства ще до поділів і масового переселення туди німецьких колоністів. На відміну від них, належала до греко-католицької церкви.

Мати, Марія Миколаївна (1835 — 1 червня 1872), дочка Миколая Кульчицького та Людовіки Гвоздецької, походила із т. зв. «ходачкової» (збіднілої) шляхти та належала до герба Сас. Коли Іванові було дев'ять років (1865), помер батько. 22 листопада 1865 мати Івана, вийшла заміж удруге за Григорія Стефановича Гаврилика, який був молодший за Марію на шість років. Вітчим уважно ставився до дітей і фактично замінив їм батька. Франко підтримував дружні стосунки з ним упродовж усього життя. На 16-му році життя Івана (1872) померла мати. Вітчим одружився вдруге.

Похожие вопросы
Предмет: Окружающий мир, автор: anastasiatarlovschi
Предмет: Математика, автор: Аноним