Предмет: История, автор: vikriabionko

Райони козацьких повстань 1620-1630-х років( в яких місцях)

Ответы

Автор ответа: krulia5530
0

Ответ:У 1621 р. під фортецею Хотин козаки під проводом Сагайдачного билися разом із поляками проти турків. Того ж року було укладено мир за яким турки відмовлялися від планів загарбання Речі Посполитої. За участь у війні польський король обіцяв козакам деякі пільги. Проте поляки не виконали своїх обіцянок і навіть хотіли перетворити козаків, що брали участь у Хотинській битві на кріпаків. Це викликало народні заворушення. Улітку 1625 р. польський уряд направив проти повсталих каральний загін під керівництвом С.Конєцпольського. Проти карального загону виступили козаки на чолі з М. Жмайлом. Біля Курукового озера відбулася битва в якій обидві сторони зазнали значних втрат. Куруківська угода закріплювала права лише 6 тисяч реєстрових козаків, а решта були виписані з реєстру і повинні були перейти на становище залежних селян. Після Куруківської угоди становище на Запоріжжі ще більше загострилося. Нове повстання відбулося в 1630 р. під проводом Тараса Федоровича (Трясила). Полякам було завдано великих втрат. Було підписано угоду, за якою козацький реєстр збільшився до 8 тисяч чоловік. Щоб перешкодити постачанню Запорізької Січі продуктами, порохом та людьми польський уряд збудував над Дніпром фортецю Кодак і поставив там своїх солдат. Але в 1635р. козаки на чолі з Іваном Сулимою розгромили гарнізон фортеці і зруйнували її укріплення. Невдовзі Сулиму було схоплено і страчено. Це привело до нового повстання. Новим масштабним виступом народних мас стало козацько-селянське повстання 1637-1638 рр., яке очолювали Павло Бут (Павлюк), Дмитро Гуня та Яків Остряниця. Повстання поширилось по всьому Подніпров’ї, але було придушене польськими військами. Тривала боротьба підірвала на деякий час сили козацтва. Однак незважаючи на поразки, селянсько-козацькі повстання відіграли значну роль в історії українського народу, оскільки суттєво гальмували процеси ополячення та окатоличення, зменшували тиск феодального гніту, сприяли накопиченню досвіду боротьби, прискорювали формування національної свідомості.

Объяснение:

там есть,удачи


bot13promax: У меня текст больше
Автор ответа: bot13promax
0

Ответ:

Формування козацького стану

Козацтво - це військово-соціальний стан, який виник на українських землях у XV-XVII століттях. Козаки були вільними людьми, які займалися воєнною справою, рибальством, полюванням, торгівлею.

Формування козацтва відбувалося в умовах боротьби українського народу проти іноземного поневолення. У XV-XVI століттях на українських землях відбувалося посилення феодального гніту з боку польської шляхти. Це призвело до того, що багато селян і міщан втікали від панщини на вільні землі. На цих землях вони засновували козацькі поселення, які називалися Січі.

Перші Січі

Перші Січі виникли на островах Дніпра в XV-XVI століттях. Найвідомішою з них була Запорізька Січ, яка була заснована в 1556 році. Запорізька Січ стала центром козацького руху і одним із символів української державності.

Міста-осередки козацтва

Крім Січей, козацтво також було поширене в містах України. У XVII столітті козацькі громади існували в таких містах, як Київ, Чернігів, Полтава, Харків, Суми, Дніпро. Козаки в містах займалися різними видами діяльності, зокрема торгівлею, ремеслом, будівництвом.

Райони козацьких повстань 1590-х, 1620-1630-х років

Козацькі повстання були одним із важливих факторів формування козацького стану. У 1590-х роках відбулося повстання Северина Наливайка, яке охопило території Правобережної України. У 1620-1630-х роках відбулося повстання Богдана Хмельницького, яке призвело до виникнення козацької держави - Війська Запорізького.

Основні причини козацьких повстань

Основними причинами козацьких повстань були:

● Посилення феодального гніту з боку польської шляхти;

● Насильницька уніатська реформа;

● Позбавлення козаків їхніх прав і свобод.

Наслідки козацьких повстань

Козацькі повстання призвели до значних змін у становищі козацтва. Козаки здобули широкі права і свободи, а також стали однією з найвпливовіших сил в українській державі.

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: polinahashimova16