Предмет: Литература, автор: sskkix

розкрити алегоричне значення образів у байці ведмежий суд

Ответы

Автор ответа: bodnardanil737
0

Ответ:У байці «Ведмежий суд» Гребінка змальовує пан­ський суд у царській Росії, його сваволю і знущання з простих людей, показує безправність простої люди­ни перед цим судом.

Образною, невимушеною розповіддю письменник створює типову яскраву картину царського суду. Ді­ставши від Лисиці безглузду “бумагу” судді розпочали ще безглуздіший судовий процес:

Давай вони його по-своєму судить

Трохи не цілі сутки

На суді «Ведмідь сердито став ревіть», «Вовки за­вили», Волові не дали й слова сказати на своє виправ­дання. Щоб картина тогочасного суду була повнішою і конкретнішою, автор використовує мову тодішніх су­дових документів:

І так опреділили

І приказали записать:

«Понеже Віл признався попеластий.

Що він їв сіно, сіль, овес і всякі сласті,

Так за такі гріхи — його четвертувать…»

Образи байки дуже прозорі і зрозумілі: Ведмідь і Вовки-хижаки уособлюють всесильних судових чинов­ників, які використовують суд для особистої наживи; Лисиця — дрібний прислужник царського суду, ябеда і крутій, що живиться крихтами з панського стола; по­пеластий Віл — це образ трудящої, сумлінної, покірли­вої людини, несправедливо засудженої тільки тому, що на ній можна було поживитися хижакам.

«Ведмежий суд» мораль

Судити можуть всі усіх, але чи правельно вони це роблють, чи ні, потрібно розібратись! Не тільки круті та сильні масю право на все, якщо у людини є своя голова і щось у тій голові, вона обов*язково цим скористується.

Джерело: https://dovidka.biz.ua/vedmezhiy-sud-grebinka-analiz

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: amir2005mainparoli