Предмет: Физика,
автор: b8777
знайдіть масу спирту яку потрібно спалити, для нагрівання води масою 5 кг від температури 20ºС до температури 80ºС. ККД нагрівника 20%.
Ответы
Автор ответа:
1
Відповідь:Для розв'язання задачі використаємо формулу для обчислення кількості тепла, яке необхідно передати тілу для зміни його температури:
Q = mcΔ T,
де Q - кількість тепла, m - маса тіла, c - його теплоємність, Δ T - зміна температури.
Так як 75% теплоти піде на нагрівання води, то кількість тепла, яку необхідно виділити згорянням спирту, щоб нагріти 5 кг води, дорівнює:
Q = 75/100· mcΔ T = 0.75 · 5 · 4186 · (50-25) = 78,525 Дж.
Для переведення джоулей в кілограми спирту використаємо формулу еквівалентності: 1 кг спирту = 29,7 МДж.
Отже, маса спирту, яку необхідно спалити, дорівнює:
m = Q/29.7 · 10^6 = 78,525/29.7 · 10^6≈ 0.00264 кг (без одиниць вимірювання).
Отже, необхідно спалити близько 2,64 грамів спирту.
Пояснення:
Похожие вопросы
Предмет: Биология,
автор: hrystynapetriv0
Предмет: Литература,
автор: lizaggx
Предмет: Литература,
автор: vladislavvisnevskij0
Предмет: Математика,
автор: vjcheslav1533