БУДЬЛАСКА ДОПоМОЖІТЬ В МЕНЕ ДВІ ГОДИНИ ДО ЗДАЧІ
12.Відносна молекулярна маса речовини Мангану з Оксигеном - 222. Її склад можна подати формулою Mn2O. Установіть індекс х у формулі речовини
Ответы
Ответ:
Объяснение:
Молекулярна формула для оксиду марганцю (II) (Mn2O) показує, що у молекулі є два атоми марганцю (Mn) та один атом кисню (O). Але для визначення кількості атомів кисню використовуємо відносну молекулярну масу:
Маса молекули Mn2O = 222 г/моль
Маса атомів марганцю (Mn) (2 атоми) = 2 * маса атома Mn
Маса атомів кисню (O) (1 атом) = маса атома O
Маса атома Mn визначається як різниця між загальною масою молекули та масою атомів кисню:
Маса атома Mn = (Маса молекули Mn2O) - (Маса атома O)
Маса атома Mn = 222 г/моль - маса атома O
Маса атома O = (Маса молекули Mn2O) - Маса атома Mn
Таким чином, можна визначити, що в молекулі Mn2O індекс х для атома кисню дорівнює 1. Формула речовини буде Mn2O1, але зазвичай індекс 1 не пишуть, тобто просто Mn2O.