Предмет: Биология, автор: yurakolisnyk75

яке значення того що організми які здатні до статевого розмноження можуть розмножуватися також і статевим способом​

Ответы

Автор ответа: maksimzeliz83
2

Відповідь:Статеве розмноження є типом розмноження, при якому організми утворюють нащадків, що мають комбінацію генетичного матеріалу від більш ніж одного (зазвичай двох) різних представників виду. Кожен з двох організмів-батьків надає приблизно половину генетичної інформації нащадкові, продукуючи гаплоїдні гамети. Більшість організмів формують два різні типи гамет. У анізогамних видів гамети різні, у такому випадку розрізняють дві статі — самця (виробляє сперму або мікроспори) і самку (виробляє яйцеклітини або мегаспори). Крайній випадок анізогамії, коли гамети дуже різні, називається оогамією. У ізогамних видів гамети подібні або ідентичні за формою, хоча можуть мати різні окремі властивості і тому мати різні назви. Наприклад, в зеленої водорості Chlamydomonas reinhardtii є так звані «плюс» і «мінус» гамети. Кілька видів організмів, наприклад, війчасті, мають більш ніж два види гамет.

Більшість тварин і рослин зазвичай розмножуються статевим шляхом. Статеві організми мають два набори генів для кожної ознаки (так звані алелі). Нащадки успадковують одну алель для кожної ознаки від кожного з батьків, таким чином, нащадки гарантовано мають комбінацію генів батьків. Наявність двох екземплярів кожного гена часто дозволяє організму гарантувати наявність життєздатного організму, навіть якщо один з генів пошкоджений.

Проте, спаровування не обов'язково залучає двох особин, для багатьох організмів можливе і самозапліднення. Для опису першого випадку використовується термін алогамія — запліднення яйця від одного індивідуума сперматозоїдом іншого. Протилежний випадок, автогамія або самозапліднення, зустрічається у гермафродитних організмах, де зливаються дві гамети одного й того ж організму. Хоча в аутогамії і залучається статевий апарат, нащадок отримує гени лише від однієї батьківської особини, тобто є прикладом безстатевого розмноження.

Особливим типом статевого розмноження є партеногенез (від грец. παρθένος — «діва», «незаймана» + γένεσις «походження», «утворення») — утворення і розвиток ембріону або насіння без запліднення самцем (іншим організмом). Партеногенез природно відбувається в деяких видів, зокрема в нижчих рослин, безхребетних (наприклад, у водних бліх, попелиць, деяких бджіл і їздців) і хребетних (наприклад, у деяких плазунів[1], риб, зокрема в акул[2], та, дуже рідко, у птахів[3]) тваринах. Цей же термін іноді також використовується для опису розмноження в гермафродитних видах, здатних до самозапліднення.

Пояснення:

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: djjdjejskdndh
Предмет: Химия, автор: SuRintarou0010
Предмет: Русский язык, автор: anelyakuanysh06
Предмет: Русский язык, автор: aselkamoktomi
114
Послушайте текст.Определи тему и основную мысль текста.Подбери заголовок к тексту.
Надо ли знать природу?
шме
Знать природу, знать её законы должны все люди, чем бы они
ни занимались, где бы они ни жили. Человек, не разбирающийся
в природе, не понимающий, как всё зависит одно от другого,
может наделать много бед.
я перескажу коротко одну сказку Виталия Валентиновича
Бианки. Называется она «Сова».
«Обидел старик сову. Рассердилась сова и сказала старику,
что больше не будет у него на лугу ловить мышей. Но старик не
обратил на это внимания не будешь и не надо. Перестала сова
ловить мышей, и осмелели мыши. Стали гнёзда шмелей разорять.
Но и тут не понял ничего старик. Улетели шмели, и некому
стало клевер опылять. Перестал расти на лугу у старика клевер,
нечем стало кормить корову. И не стало у коровы молока. Вот
тогда-то и пошёл дед к сове просить прощения».
Смысл сказки не только в том, что нельзя обижать друзей.
Смысл ещё и в том, что в природе всё крепко-накрепко связано
между собой. Казалось бы, какое имеет отношение сова к молоку? А вот, оказывается, имеет—через мышей, через шмелей, через клевер-и к корове, и к молоку.
Вот почему надо знать природу! ​